František Tomčány, vedoucí střediska ČEVAK v Prachaticích, by právě Černohorskou předřadil před všechny jmenované ulice. „I když ony ty sítě ve všech vycházejí asi na stejno. Jsou staré a opravu by si zasloužily všechny," uvedl s tím, že prioritní ulice jsou v současné době už opravené. „Zbývají jen staré pasti nebo některá místa, kde kanalizace chybí úplně," řekl.

Místostarosta města Robert Zeman s jeho názorem souhlasí. „Navíc na opravu ulice Černohorská je připravena projektová dokumentace a stačí jen vybrat firmu, která opravy provede. Navíc jsme rekonstrukci prodiskutovali s veřejností a udělali v projektu dílčí úpravy podle jejich připomínek ,“ doplnil s tím, že dokončená projektová dokumentace je také pro ulice Hradební a Lesní.

Pro příští rok se zatím nepočítá s čistírnou odpadních vod pro osadu Libínské Sedlo. „Projektová dokumentace se zpracovává. V případě Libínského Sedla bychom ale měli najít vhodný dotační titul. Cenu odhaduji za zhruba patnáct milionů korun a měli bychom najít cizí peníze, ne jen z rozpočtu města,“ vysvětlil místostarosta.

Projektová dokumentace se připravuje také pro vybudování kanalizace v ulici Za Továrnou. Na tom se domluvilo vedení města s obyvateli lokality letos na jaře. Investovat do kanalizačního sběrače by město chtělo také v ulici Nádražní nebo SNP. Na opravu čekají i ulice U Rybníčku nebo Žižkova. Další investice město čekají v ulici Kasárenská, která by měla navázat na letos opravenou část a časem propojit celá bývalá kasárna.