Na dvě nejdelší budou moci Zdíkovští čerpat prostředky z dotačního titulu ministerstva pro místní rozvoj.

„V minulých letech nám hodně poničily místní komunikace přívalové deště a lokální záplavy. Kromě toho i tak jsou místní komunikace ve špatném stavu, který se snažíme dávat postupně dohromady od devadesátých let, kdy nám byly komunikace převedeny. Jenomže při příjmech, které máme, nejsme bez dotací dělat nic jiného, než jen záplatovat díry,“ posteskl si Kantořík. Zdíkov má přitom ve svém majetku zhruba třicet pět kilometrů místních komunikací a co kilometr, to milion na pořádnou rekonstrukci.


Není proto divu, že se vedení obce snaží najít prostředky z nejrůznějších dotačních titulů. „Kromě toho chceme podat žádost na opravu dalších dvou místních komunikací do regionálního operačního programu. Týkalo by se to silnice mezi Masákovou Lhotou a Zdíkovcem a silnice ze Zdíkova přes Branišov k vyústění na hlavní silnici na Vacov,“ doplnil Kantořík. Příliš optimismem ale nehýřil.

„V poslední výzvě, která se týká oprav místních komunikací, je alokováno celkem 116 milionů korun pro všechny obce v Jihočeském a Plzeňském kraji. Jen my žádáme o osm milionů korun a dá se čekat, že převis žádostí bude znovu obrovský,“ zdůraznil zdíkovský starosta.


Oprava dvou místních komunikací bude Zdíkov stát i s přispěním dotace tři miliony korun z celkových dvanácti, které bude oprava stát.