Podle slov vedoucího odboru investic Jaromíra Markytána byla uzavírka o týden prodloužena, a to do 8. prosince.


Město Prachatice totiž oproti původnímu projektu navrhlo práce navíc. „Bude se o něco rozšiřovat parkoviště před bývalou Jitonou. Navíc byla odstraněna a nově postavena šachta, na kterou firma narazila při výkopech," uvedl Jaromír Markytán s tím, že na prodloužení uzavírky má částečně vliv také počasí. Prodloužení o týden podle jeho slov ale při tak rozsáhlé rekonstrukci nic neznamená. „Kompletně hotovo musí být nejdéle do konce roku, a to stihneme s přehledem," potvrdil vedoucí odboru investic. Kvitoval ale rozhodnutí položit asfalt na většině ulice v předstihu.


Potrubí na vodu a kanalizaci je podle slov vedoucího prachatického střediska ČEVAKu Františka Tomčányho kompletně vyměněné. „Pro nás je vše bez problémů. Voda do jednotlivých objektů v ulici už teče v novém," uvedl František Tomčány s tím, že ČEVAKu včera chybělo převzít do správy zhruba sto metrů nového potrubí. Vodohospodáři se v současné době připravují na další akci, která je čeká v souvislosti s přípojkou pro obchodní dům Kaufland v nedaleké Krumlovské ulici.


Rekonstrukce ulice U Stadionu byla zahájena letos 3. června. Původně uvažovaný termín dokončení byl 30. listopadu. Nakonec došlo k prodloužení o sedm dní. Podle zjištění redaktorů Prachatického deníku byl už včera položen asfalt až do konce ulice. Firma Swietelsky stavební, která zvítězila ve výběrovém řízení, včera dokončovala úpravy okolního terénu v části před bývalou Jitonou.


„Otevření komunikace pro veřejnost je plánováno na tento pátek, hned po dokončení vodorovného značení," ujistil Jaromír Markytán.
Stavební náklady na rekonstrukci komunikace, chodníků, vodovodu, kanalizace, zatrubnění potoka a veřejného osvětlení jsou ve výši 14,4 milionu korun bez daně z přidané hodnoty.