Hned na úvod se všechny zúčastněné firmy, které budou mít s rekonstrukcí více než kilometr dlouhé ulice něco společného, domluvily, jak budou samotné práce postupovat. Pro Prachatický deník to včera odpoledne řekl vedoucí odboru investic Městského úřadu v Prachaticích Jaromír Markytán.


Už dnes začne Strabag připravovat objízdnou trasu pro obyvatele ulice. Jako první by totiž měl být částečně omezen provoz v ulici Nemocniční, která lemuje jižní stranu školní budovy Základní školy ve Vodňanské ulici. „Stále platí, že objízdná trasa bude připravena kolem plynové výměníkové stanice poblíž malého hřiště s výjezdem na hlavní silnici Vodňanská u hřbitova," upřesnil Jaromír Markytán.

Podle harmonogramu prací by se mělo začít s odbagrováním zeminy na mezi právě podél školy až ke spojce s ulicí Chelčického. „Tam je nutné dojednat další podmínky s vedením školy, neboť děti se tímto prostorem dostávají do centra ekologické výchovy Dřípatka," doplnil vedoucí odboru investic. Zřejmě tak vznikne provizorní schodiště z areálu školy směrem na Dřípatku tak, aby pro děti byl přechod co nejbezpečnější.

V současné chvíli se také připravuje dopis pro obyvatele Rumpálovy ulice. Hlavně pro ty, kteří chtějí v rámci rekonstrukce provést také přípojky vody a kanalizace rovnou do svých rodinných domů. Přípojky ale přijdou na řadu zřejmě až v červenci, a tak obyvatelé ulice mají dostatek času na vyřízení příslušných dokumentů.

Do stavby se zapojí také telefonní operátor, energetici nebo správce prachatické kabelové televize. „Využijí totiž možnosti a při opravě si zajistí překládky či přidání svého technického zázemí za vlastní finance," uvedl Jaromír Markytán.

Pokud bude oprava postupovat podle předpokladů, měla by rekonstrukce skončit v polovině listopadu.