„Důvodem prodloužení termínu úplné uzavírky místní komunikace je rozšíření předmětu díla ze strany města Prachatice a prodleva při pokládce telekomunikačních kabelů,” zdůvodnil Hečko.


Prachatický starosta Martin Malý včera potvrdil, že při dohledávání kanalizace v ulici Zlatá stezka byla objevena její nezdokumentovaná část. „Po zkušenostech z dřívějška jsme rozhodli, že opravíme ještě čtyřicet šest metrů kanalizace a přeložíme dvacet čtyři metry vodovodního řadu v ulici Zlatá stezka tak, abychom kanalizaci přepojili do šachty na konci právě opravované ulice Lázeňská,” řekl Malý.


Oprava přímo navazuje právě na Lázeňskou ulici a o něco se prodraží. „Náklady na tuto část budou vyšší o zhruba sto osmdesát čtyři tisíce korun,” upřesnil s tím, že částku vykalkulovali zástupci dodavatelské firmy Strabag. Stejná firma také tuto část ulice opraví. Navýšená částka půjde z letošního rozpočtu města.
Lázeňská ulice by měla být podle slov starosty Malého hotová do 7. prosince. „Právě na středu 7. prosince jsme naplánovali slavnostní otevření nově rekonstruované komunikace,” řekl včera Malý.


Náklady na opravu Lázeňské vyjdou na bezmála šest milionů korun. „K tomu ale ještě musíme připočíst peníze za opravy v ulici Zlatá stezka,” uzavřel starosta.