Jan Klimeš, místostarosta Prachatic, řekl, že je třeba udělat hned dva zásahy, a to opravit okolní dlažbu a navíc obnovit zlaté linky na betonových panelech. Původně si místostarosta myslel, že hotovo bude do konce dubna. „Opravu dlažby zaplatí rozpočet města z běžné údržby. Některé dlaždice je nutné vyměnit. To jsme zadali a snad to bude do dvou týdnů,“ uvedl.

V případě obnovy pozlacených linek v místech, kde zlato nedrží, město Prachatice využije záruku. Firmě, která se o zlacení starala, už poslalo reklamaci. „Firma pro změnu reklamuje u svého dodavatele zlata. Prachatice jsou trochu rarita, nikde jinde se s tím, že by zlato nedrželo, nesetkali,“ doplnil místostarosta. Podle jeho slov by ale do poloviny června mělo být vše opět v pořádku. „Tedy za předpokladu, že nebude nějaký zásadní problém. Každopádně chceme, aby do začátku Slavností Zlaté stezky byly sluneční hodiny opravené,“ ujistil Jan Klimeš.

Že budou hodiny opět jak se patří, kvituje i Michaela Müllerová z Prachatic. „Rozhodně je to dobře, těžko říci něco jiného. Fajn je i to, že se na opravu vztahuje záruka a město může peníze využít jinde,“ dodala.