Jedním z prachatických barů, kde byla připravena velkoplošná projekce, byl Club 111. Týmu fanoušků v reprezentačních dresech udával tempo trenér Libor Hykyš v dresu legendárního Ivana hlinky. „Fanoušci u nás výborní, hokej tak za tři. Ale naděje na medaili stále žije," komentoval výhru 4:2 L. Hykyš.
Mezi fandy nechyběl ani gólman HC Vimperk Tomáš Pixa. Jak vidí výkony svých kolegů v brance? „Jakub Kovář měl smůlu, myslím, že chybu neudělal. Saša Salák předvedl perfektní výkon. Pavelec také chytá dobře. Myslím, že máme výbornou trojici," chválil gólmany T. Pixa.
„Jsou to ještě větší nervy než první zápas se Švédy. Lotyši jsou horším týmem, čekalo se, že je přejedeme, ale nehrajeme dobře. Jako fanda Petra Nedvěda bych byl rád, kdyby dostal víc šancí na ledě. Ale dneska již si připsal bod," komentoval výkon našich hokejistů po druhé třetině Petr Bárta a po utkání dodal: „Naštěstí jsme vyhráli, ale bylo to trápení. Takový hokej odnikud nikam. Kluci nejsou zatím sehraní. Se Švýcary to bude hodně těžký zápas."
Do reprezentace České republiky v hokejbale do 20 let patří Jaromír Markytán a jeho úkolem je především střílet branky. Jak vidí naší hru dopředu? „Výkony našich hráčů se mi moc nelíbí, doufám, že to zlepší. Měli by hlavně více střílet. Doufám, že to bude lepší a nakonec přivezou medaili," komentoval náš tým v průběhu duelu s Lotyšskem J. Markytán a na konci doplnil: „Hra nic moc, nejsou sehraní. Doufám, že se ještě seberou a přejdeme přes čtvrtfinále."