„Na vozovku tu vyteklo několik desítek litrů motorového oleje, nákladnímu vozidlu se rozbilo turbo, hasiči už jsou na cestě,“ řekl na místě vedoucí skupiny dopravních nehod Martin Grožaj a ukazoval na silnici až do míst, kde se téměř každoročně startuje prachatický Motosprint. Celých čtyři sta metrů byla totiž vozovka od oleje.

Šofér kamionu se ještě před příjezdem hasičů snažil část úseku posypat vapexem, aby alespoň částečně zmírnil nebezpečnost úseku. „Asi v polovině toho úseku jsem slyšel ránu v motoru, dojel jsem sem k zastávce a pak zacouval k ní, abych s autem nepřekážel v dalším provozu,“ popsal řidič. Ten jel s nákladem ze Soběslavi a měl dojet k německému Mnichovu.

„Budeme spravovat, čekám, co řeknou na firmě, shánějí součástky,“ konstatoval s tím, že zrovna dnes má dvacetileté výročí práce za volantem. „Nastoupil jsem jako řidič z povolání 1. září 1989 tehdy u ČSAD,“ upřesnil a doplnil, že ho teď čekají jen dlouhé hodiny čekání na místě než jeho zaměstnavatel rozhodne.

Prachatičtí hasiči začali okamžitě se sanací vozovky, ale velitel zásahu první jednotky na místě rozhodl, že je potřeba silnici pořádně umýt tlakem vody, a tak na místo vyrazila ještě další jednotka.

Nebezpečí smyku

Místo jen několik desítek minut po události osadili lidé ze Správy a údržby silnic dopravními značkami se sníženou rychlostí a upozorněním o nebezpečí smyku. „Klouže to tu jak v zimě,“ konstatoval šéf dopravních policistů, jehož kolegové zároveň v době zásahu hasičů řídili dopravu kyvadlově.
Dopravní značky, jež řidiče upozorní na nebezpečí na silnici tam prý po dohodě s vlastníkem vozovky zůstanou týden