Prosadit dohřívání vody v koupališti Hulák se snažil v radě města zastupitel Robert Zeman. „Nejpřijatelnější variantou je umístění solárních kolektorů," navrhuje. Ale nezříká se ani jiných technologií.

Varianty:Solární kolektory. Je nutné posoudit cenu, jejich umístění a následně provozní náklady.
Tepelná čerpadla. Je nutné posoudit cenu a provozní náklady.
Využít zavedené vytápění 
z centrálního tepelného systému města. Je sice zaveden, ale jeho spuštění je příliš finančně náročné.

Radní jeho návrh neodsouhlasili, ale upravili ho. Možnosti dohřevu vody v Huláku se rozhodně nezříkají. Alespoň to vyplývá z informací starosty Martina Malého. Ten včera pro Prachatický deník připustil, že léta diskutovaný ohřev vody není od věci, a to hlavně v souvislosti se zvýšením návštěvnosti a prodloužením sezony veřejného koupaliště.


„Je ale potřeba najít takovou variantu, která bude reálná s ohledem na financování," ujistil starosta. Možné způsoby ohřívání vody v koupališti má zjistit a radním předložit ředitelka Sportovního zařízení Radovana Kutláková do konce března. „Chceme mít jasnou představu o ceně případného nákupu vyhřívací technologie i dalších provozních nákladů," zdůvodnil starosta s tím, že 
v úvahu připadá jak návrh Roberta Zemana, tak i další možnosti, jako jsou například tepelná čerpadla. „Každopádně to nesmí být dražší než ohřev vody z centrálního městského systému, který je na Hulák již zaveden," uvažoval Martin Malý.


Rozhodnutí, zda a následně jakým způsobem zvýšit teplotu vody v Huláku, padne ještě před zahájením letní sezony. Rozhodující budou každopádně finanční náklady.