PONDĚLÍ

Mozaiky z dob socialistického realismu zmizely z oken renesančního skvostu na Velkém náměstí v Prachaticích, z obřadní síně. Po více než padesáti letech se tak svatebčané nemusejí dívat na postavy studenta budoucnosti atomového věku, rolnice, socialistického páru či souladu dvou generací s nezbytnou holubicí míru nad hlavami.

Deník: Chválíme! Solnice z prachatické obřadky už asi nikdy nebude. Čtvrt století po odstavení socialismu na vedlejší kolej bylo více než vhodné mozaiky odnést na půdu.

ÚTERÝ

Prachatičtí diváci dostanou po mnoha letech telefonování o vstupenky do divadla či kina, šanci lístky si „zabukovat“ i zaplatit po síti.

Deník: Chválíme! Nápad, který chtěl zrealizovat už bývalý ředitel KIS Prachatice Michal Piloušek, se podařilo současné ředitelce konečně prosadit. Neříkám, že bude v kině pokaždé narváno, ale rezervace na klikání přitáhne do biáku mladých trochu víc. Volat si o rezervaci dneska prostě není cool .

STŘEDA

Prachatičtí si už nějaký ten týden stěžují na registr vozidel. Pravdu mají, fronty tam jsou dlouhé, a pokud chce řidič něco vyřídit, aby si vzal dovolenou. Teď konečně dostal tajemník prachatického úřadu úkol najít řešení. Podle něj situaci vyřeší jeden nový úředník.

Deník: Chceme chválit, ale zatím není koho. Tak uvidíme.

ČTVRTEK

USA volily prezidenta. Vyhrál Donald Trump.

Deník: Co na to říct? Snad jen, že mají, co chtěli.

PÁTEK

Martin si letos osedlal bílého koně. Vleky se možná rozjedou už příští víkend. 

Deník: Čím dřív se to počasí vyblbne, tím dřív zase bude jaro.

SOBOTA


Generál František Patera, rodák z Ostrova, má ve svém rodišti pamětní desku

Deník: Chválíme! Jen zákulisí je poněkud úsměvné.