Pondělí
Pro manžele Vladimíra a Marii Svobodovy ze Stožce začal tento týden velkou životní změnou. Přestože je oběma přes osmdesát let a polovinu svého života strávili ve Stožci, v pondělí jim prachatičtí radní mimořádně přidělili jeden z volných městských bytů. Ten jejich ve Stožci totiž totálně zničila voda, která tam natekla stropem poté, co vlastník domu nechal odstranit střechu a strop dostatečně nezakryl.
Deník: Po téměř měsíci jsme v úterý, když si přebírali klíče od nového bytu, zahlédli ve tváři Marie Svobodové poprvé znovu úsměv. Tak snad bude mít ke šťastnějšímu výrazu od teď mnohem víc příležitostí.


Úterý
Okresní soud v Prachaticích se opět zabýval v hlavním líčení případem bývalé tajemnice Okresního tělovýchovného sdružení M.Č. a členů revizní komise. Obžaloba viní M.Č. z toho, že nevedla řádně účetnictví a odčerpala peníze OTS pro vlastní potřebu. V polovině prosince by mělo hlavní líčení pokračovat čtením závěrečných řečí.
Deník: Podivností je v tomto případu hodně, o vině či nevině ale rozhodne jedině soud.


Středa
Oproti všem zvyklostem volili Husinečtí zastupitelé starostu a místostarostu při veřejné volbě. Nebylo, co tajit. Vítězné ANO 2011 spojilo koaliční síly s SNK ED, ČSSD a TOP 09, což představuje deset z patnácti hlasů v zastupitelstvu. Starostkou byla zvolena Ludmila Pánková z hnutí ANO 2011.
Deník: Husinec zřejmě čekají velké změny, minimálně jedna už nastala, město má historicky první starostku.


Čtvrtek
V Netolicích je jasné, že se zastupitelstvo rozdělilo na Nezávislé pro Netolice s jejich osmi mandáty a jedním navíc, který získali koalicí, a opozici. Ani jasná většina hlasů ale neznamená, že po volbách nastane v Netolicích klid. Vítěze voleb čekají nejspíše hodně složité čtyři roky, byť si může prosadit, cokoliv si zamane.
Deník: Není člověk ten, který by se zavděčil lidem všem. A i když by to chtěl umět každý politik, v Netolicích budou tomuto přání na hony vzdáleni.


Pátek
Stará tribuna na dnešním Horním náměstí v areálu bývalých prachatických horních kasáren zůstane na svém místě. Podle nového vedení města bude dál sloužit jako zázemí například pro dobrovolné hasiče, kteří zde pořádají pravidelné soutěže. Demolici tribuny, která v minulosti sloužila důstojníkům při slavnostních nástupech vojáků, navrhl bývalý radní Alexandr Zikmund s tím, že je kolem ní neustále nepořádek a pravidelný úklid stojí město peníze.
Deník: Na bourání je času dost, a jestli se bude někdy opravovat i celý prostor, dá se to řešit pak. Dát teď dvě stě tisíc za demolici, je vážně moc.


Sobota
Dotaci sedm milionů korun zřejmě odmítnou Netoličtí. Peníze na opravy cest budou hledat prý jinde.
Deník: Risk nemusí být zisk a z tohoto risku by mohla pokladna doslova krvácet.