A tak ve čtvrtek vedle odstraňování ledovky a postupného úklidu města museli pracovníci Technických služeb Prachatice měnit i zničené odpadkové koše. Důvod? Některé z nich nepřečkaly silvestrovské oslavy.

Podle jednatele Technických služeb Prachatice Rostislava Eichnera je na téměř sto procent jisté, že zničené odpadkové koše má na svědomí zábavní pyrotechnika. A rozhodně to letos není poprvé. „Každý rok nakupujeme kolem padesátky nových odpadkových košů. Pro letošek nám ani toto množství nestačilo,“ upozornil jednatel TS Prachatice.

Vyčíslení celkových škod bude znát až za několik dnů. Podobná situace je podle slov jednatele prakticky každý rok po silvestrovských oslavách. „Prostě se někdo baví tím, že do odpadkového koše vhodí dělobuch. Dost často se to opakuje na sídlišti nebo na Svatopetrské cestě, kde to bývá časté nejen na Silvestra, ale i během roku,“ podotkl s tím, že charakter poškození odpadkových košů nasvědčuje vhození zábavné pyrotechniky.

Chytit někoho tak říkajíc při činu, zvlášť na Silvestra, je prakticky nemožné i podle ředitele Městské policie

Prachatice Iva Novotného. „Pokud se to stane v místech, kam není možné zaměřit kamerový systém, nepomůže nám následně ani záznam,“ dodal Ivo Novotný.