Před časem to Deníku potvrdil místostarosta Robert Zeman.


Vedoucí odboru životního prostředí Marie Peřinková ale upřesnila, že zatím není podepsaná smlouva o dotaci, a tak není jasné kolik peněz město nakonec získá. „Podle předběžných odhadů by to mohlo být asi devětadvacet milionů korun," doplnila.


Stavba za průmyslovou zónou by tak mohla vypuknout někdy v příštím roce. „Do rozpočtu se s ní počítá, ale zatím zůstane jen takzvaně pod čarou," zdůraznila s tím, že asi v za dva roky by pak mohl nový sběrný dvůr sloužit obyvatelům Prachatic. „Ten stávající už je pro naše město malý a největší problém je s bioodpadem, který není možné do stávajícího dvora ukládat," zdůvodnila, proč město Prachatice nový sběrný dvůr a kompostárnu potřebuje.

O nový sběrný dvůr město usiluje už několik let. Předem ale bylo jasné, že z vlastních peněz ho postavit nedokáže. Rozpočtované náklady jsou totiž 49 milionů korun. Proto požádalo o dotaci ze státního fondu životního prostředí. Samotná projektová dokumentace bude hotová během několika málo dní. Do konce roku pak město bude mít v ruce také potřebná povolení. „V projektu se počítá také s třídící linkou. Ale o tom, zda bude, rozhodnou zastupitelé," uvedla Marie Peřinková s tím, že třídící linka bude v nedalekém Vimperku, a tak asi nebude nutné mít stejnou také v Prachaticích.