„Nikdo mi to nechce věřit, ale tahle rychlost je tam skutečně zaznamenána," komentoval údaj ředitel městských strážníků. Podle jeho odhadů to byl s největší pravděpodobností někdo na motocyklu. „I když nutno dodat, že radar má dlouhý záběr, a dotyčný má pak i šanci včas zastavit před přechodem pro chodce," glosoval Novotný.

Dodal, že na silnici od Volar do města dodržuje povolenou rychlost pouze třiadvacet procent řidičů a průměrná rychlost tam v loňském roce byla 53 kilometry v hodině. Čtenáři Prachatického deníku ale poukazují na to, že radar je už několik týdnů mimo provoz, takže o zpomalení  nemůže být ani řeč. „Víme o tom, že momentálně nefunguje. Jeho dobíjení je závislé pouze na solárním panelu," připustil ředitel s tím, že v současné době vyčkává na sluneční paprsky a v případě, že se baterie v radaru neoživí, bude přístroj reklamovat.

Přenosný radar v centru města podle ředitele strážníků jasně řekl, že nejsou potřeba zpomalovací prahy v Solní ulici. „Většina řidičů centru rychlost dodržuje," zhodnotil.

Údaje z radarů sice slouží pouze jako statistické údaje, ale k dispozici je má i policie. V současnosti ředitel strážníků uvažuje o informativním měření na Libínském Sedle nebo ve Starých Prachaticích. Nákup dalších přístrojů v letošním roce neplánuje.