První z nehod se odehrála ve Vlachově Březí v pondělí 2. října v čase mezi 12.20 a 12.35 hodin. „Neznámý řidič tam narazil do zaparkovaného auta Škoda Octavia. Z místa nehody ujel,“ řekla Martina Joklová, dodala, že šofér se nechoval ohleduplně a ukázněně tak, aby svým jednáním neohrozil život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní. Policisté přivolaní na místo pak odhadli škodu na zaparkované octavii na minimálně dvacet tisíc korun.

Policie. Ilustrační foto.
Viníci od nehod zmizí, majitelům nejen zničených aut zůstanou starosti

Druhá nehoda se pak stala ve čtvrtek 5. října během dne, přesně v čase mezi šestou ráno a šestou vpodvečer v osadě Horosedly. „Tam pro změnu řidič neznámého vozidla narazil do rohu střechy přístřešku u domu,“ popsala policejní mluvčí. Neohleduplnost šoféra, který od srážky odjel bez toho, aby ji oznámil policii, vyjde majitele přístřešku na minimálně deset tisíc korun.

Pokud by se našli svědci popsaných nehod, mohou své informace dopravním policistům sdělit buď osobně na služebně v ulici Pivovarská 4 v Prachaticích. „Je to možné také telefonicky na čísle 974 236 254 či prostřednictvím tísňové linky 158. Děkujeme,“ uzavřela Martina Joklová.

Policie. Ilustrační foto.
Pomůžete policistům? Hledají svědky nehod, o nichž šoféři ujeli