Poslední očkovací termín byl vypsán na úterý 10. října. V prachatické nemocnici mají k dispozici novou vakcínu Omicron XBB. Jenže pacientů přišlo minimum. „Na poslední možný termín přišlo do nemocniční ambulance pouze třicet osob, což je pro nás silně neefektivní,“ zdůvodnil ředitel Nemocnice Prachatice Michal Čarvaš. Proto se vedení nemocnice rozhodlo další termíny na očkování nevypisovat. To ale neznamená, že zájemci o očkování nemají šanci vakcínu proti covid-19 získat. „Jsme dohodnutí se dvěma soukromými praktickými lékařkami, Vladimírou Šmajclovou a Irenou Čerklovou, že zájemcům vakcínu aplikují,“ dodal ředitel prachatické nemocnice.

Rozhledna Libín.
Prachatičtí půjdou na Libín na Nový rok už popětačtyřicáté

Obě lékařky mají své ambulantní ordinace v prostorách areálu Nemocnice Prachatice a případné zájemce proočkují přímo tam. Obnovit provoz Očka a vypsat nové termíny ale není pro Nemocnici v Prachaticích do budoucna problém. „V případě zvýšeného zájmu jsme schopní se zapojit a začít pravidelně očkovat,“ dodal ředitel s tím, že zahájit očkování lze okamžitě v případě opakování pandemie.

Zájemcům o očkování proti covid-19 vedení nemocnice doporučuje, aby se zájmem o novou vakcínu oslovili svého praktického lékaře. „Situaci sledujeme a podle potřeby přizpůsobíme potřebám pacientů i vývoji případných agresivních mutací onemocnění covid-19. Aktuální informace Nemocnice Prachatice zveřejňuje na webových stránkách a sociálních sítích.