"Někteří z nich covid-19 prodělali a zatím se očkovat nemohli, někteří ještě přemýšlí. Mohou být očkováni později," vysvětlila.

Očkování v prachatických domech s pečovatelskou službou se podařilo zvládnout během jediného odpoledne, protože bylo vše předem připravené. Spolupracoval na něm jak Jihočeský kraj, tak Nemocnice Prachatice, Oblastní charita Vimperka, odbor sociálních věcí Městského úřadu v Prachaticích MUDr. Iva Bendová, všechny pečovatelky z obou zařízení a stálá pracovní skupina Krizového štábu města Prachatice. "Pečovatelky už minulý týden předem zjistily, kdo má o očkování zájem, pomohly s vyplněním dotazníků i podepsáním souhlasů jednotlivých zájemců. Za to jim patří obrovský díky, protože během zhruba čtyř hodin se pak povedlo naočkovat všechny, kdo projevili zájem," zhodnotila Hanka Rabenhauptová s tím, že právě administrativní část kolem evidence očkovaných je časově nejvíc náročná.

Přihlášení obyvatelé se na očkování těšili a v den samotného očkování, v pondělí 18. ledna, byli i netrpěliví. "Jsme rádi, že nám město, naše pečovatelky i nemocnice, očkování zajistily. Nemusíme nikam chodit, registrovat se. Předem jsme se radili s naším lékařem. Kdo chtěl, byl oočkován," zhodnotila paní Marie, která se nechala naočkovat v DPS Skalka, a dodala: " Sousedkám říkám, trocha vděku by to chtělo! Nějak jsme si za tu dobu „divnou“ zvykli hodně kritizovat. Ale pokud mohu za sebe, tak děkuji vám všem."

U nikoho z očkovaných se podle informací Hanky Rabenhauptové nedostavily nežádoucí účinky vakcíny. "Již teď víme, že máme pro obyvatele městských domů s pečovatelskou službou zajištěn další termín na přeočkování. Je stanoven na začátek února," zakončila.