Vimperkem v úterý proběhli účastníci Mírového běhu. Jedná se o štafetový běh putující napříč různými kontinenty. Mírový běh je běh s hořící pochodní, kterou střídavě nesou dobrovolní běžci různých národností přes více než sto čtyřicet zemí světa. Pochodeň tak spojí všechny země, které navštívila.

Vimperk by jedním ze zastavení v etapě ze Zadova do Českých Budějovic. Účastníci se nejprve setkali na náměstí Svobody s místostarostou Vimperka Jiřím Caisem. „Mohla by to být hezká symbolika i pro nás ve Vimperku. Spojit se a táhnout za jeden provaz 
a snažit se o to, aby bylo ve Vimperku vše v pořádku,“ přeje si Jiří Cais, který s pochodní v ruce Vimperkem proběhl.

Účastníci Mírového běhu se zastavili také v areálu ZŠ TGM v ulici 1. máje. Běžci se tu setkali se žáky vimperských základních škol a pověděli jim o poselství, které během své mise šíří. Ti si pro ně na oplátku připravili kulturní vystoupení.

Součástí akce bylo i předání čestných medailí dvěma vimperským sportovním legendám Karlu Hudečkovi st., bývalému dlouholetému předsedovi Ski klubu Šumava, a Vojtěchu Kohoutovi st., mnohonásobnému účastníkovi šumavských maratonů na kole i na lyžích.

„Jednalo se o ocenění dlouholetým sportovcům, kteří mají příkladný postoj ke sportu a jdou svým přístupem příkladem i svému okolí,“ upřesnila ředitelka Základní školy TGM ve Vimperku Dagmar Rückerová.

Podle jejích slov šestaosmdesátiletý Vojtěch Kohout i dvaasedmdesátiletý Karel Hudeček mají ke sportu nejen blízko a sami stále sportují, ale svým postojem ovlivňují a motivují i své okolí. Podle ní si tak ocenění organizátorů Mírového běhu oba sportovci rozhodně za svůj přínos sportu, a to nejen pro Vimperk, zasloužili.

„Připomeňme například to, že Karel Hudeček byl zakladatelem sportovních tříd ve Vimperku a na sportovním poli toho udělal mnohem více,“ přiblížila ředitelka školy. Podle ní byla základní škola TGM jako dějiště předávání ocenění sportovcům vybrána i z toho důvodu, že v letošním roce slaví 85 let od svého založení. „K nám do školy také chodí nadějní mladí sportovci,“ dodala.