Takové připomínky zaznívaly ve středu večer v Radničním sále na setkání vedení města Prachatice s obyvateli především lokality U Rybníčku. Právě tam chce město postavit hřiště na bruslení a hokejbal.

Obyvatelé se dožadovali především toho, aby město změnilo názor a revokovalo nedávné usnesení zastupitelů, kteří přijali dotaci z Regionálního operačního programu Jihozápad. Rozhodnutí stavět ale nikdo ze zastupitelů měnit nechce, i přesto, že městem koluje petice a poukazuje na to, že zásahem do parku Mládí bude prostor nenávratně zničen.

„Otevřete znovu diskuzi o přesunutí hřiště do areálu domu dětí," dožadovala se Jana Raková i přesto, že pár minut před tím vysvětlil ředitel DDM Jiří Machart, že prostory DDM nejsou v majetku města, ani kraje. „Je to státní majetek a stát ho nechce převést, i přesto, že ho eviduje jako nadbytečný," vysvětlil ředitel DDM.   „Měli byste se na to zaměřit více a lépe vyjednávat. Stokrát, tisíckrát až se to povede," znělo z pléna jednohlasně.

Zástupce investičního odboru města Jan Plánek promítal na plátně  podobná hřiště z jiných měst. „I tam jsou mezi panelovou zástavbou a bydlí tam mnohem víc lidí," argumentoval. Tím ale zvyšoval emoce přítomných, kteří neslyšeli na srovnání Prachatic s většími městy.  Faktem ale i nadále zůstává, že park Mládí je územním plánem určen jako prostor pro sport a rekreaci a hřiště tam proto radnice postavit může. „Už před lety jsme zvažovali jiné varianty, ale park Mládí z toho vyšel nejlépe," vysvětloval starosta Martin Malý. Voliči se ale včera cítili být podvedeni. Argumentovali tím, že nepodnikali žádné kroky, ani se nesnažili o změnu územního plánu. Počítali totiž s tím, že dotace z ROP Jihozápad nebude, a proto není lokalita ohrožena. Navíc ČSSD při posledních komunálních volbách měla ve svém programu, že se zasadí o přemístění hřiště do jiné lokality města. Zástupci ČSSD sice na schůzce vinou pracovních povinností nebyli, ale zastupitelka Jana Krejsová Prachatickému deníku potvrdila, že volební program strany se problematikou přemístění hřiště zabýval. „Ale i volební program se vyvíjí podle nastalé situace. Hřiště splňuje veškeré hlukové normy, nebude tam vadit," konstatovala. Sama má před svým domem hřiště a tvrdí, že obyvatele nijak neomezuje. „Nemáme tu dostatečný prostor na parkování," ohradili se obyvatelé lokality U Rybníčku. „V době otevření sousedního Huláku už teď nemáme kde stát, a to se ještě přidají hokejbalisté," argumentoval Radek Sláma. Sezona  pro hokejbalisty je ale od září do května, tedy v době, kdy je Hulák uzavřen. „Na zápas přijedou hráči maximálně v pěti autech. Využijeme parkoviště u požární nádrže," sliboval zástupce hokejbalistů Jiří Leffler. Ani to ale nestačilo. „Ještě mohou přijet také diváci," zněla odpověď  z davu s odkazem na fotografie z jiných měst, že tam je parkovacích míst dostatek. „To je stejný, jako kdyby se postavil nový obchoďák a nebylo u něj parkoviště," přisadil si další obyvatel lokality Ivan Böhm.

„Pro kolik lidí to tu vlastně stavíte? Pro pár hokejbalistů," dotazoval se další z přítomných Zdeněk Tomšů. Ihned zareagoval Jiří Leffler s tím, že registrovaných hokejbalistů je 110. „Není to ale jen pro ně. Lidé ve městě hřiště chtějí, bude i na bruslení," vysvětlil starosta Martin Malý s tím, že jde o požadavek mnoha diskuzí s veřejností.

„Vždyť ale zaledovat to hřiště nepůjde a rozhodně by se dalo hřiště postavit levněji," pokračoval v diskuzi Jiří Janoušek (právě na základě jeho žádosti starosta Malý setkání svolal, pozn. aut.). To ale není až tak pravda. Zástupce investičního odboru Městského úřadu v Prachaticích Jan Plánek vzápětí vysvětlil, že technologie stavby s ledováním počítá. „Umělý povrch bude možné překrýt rošty a připravit ho na zimní provoz. Doba pokročila a hřiště, které tu chceme, bude na špičkové úrovni. Splňuje veškeré parametry," konstatoval Jan Plánek s tím, že cena se odvíjí také od jeho kvality. Ledovací zařízení však nebude součástí stavby. „Ledovat můžeme v případě dobrých klimatických podmínek," upřesnil s tím, výběrové řízení na dodavatele jeho cenu výrazně sníží.