Už jsou to dva roky, kdy se uskutečnila v Žernovicích premiéra pohádky Princové jsou na draka aneb jak je důležité míti Bachachu, se kterou jsme odehráli několik desítek velmi úspěšných představení.

V neděli 20. května 2018 se Žernováček představil s nově nastudovanou hudební pohádkou Lotrando a Zubejda, která vznikla na motivy stejnojmenné filmové předlohy. Tak, jako u předchozích Žernováčkem ztvárněných pohádek, je i tato doplněna písničkami Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, které máme možnost zpívat s jejich laskavým svolením.

Premiéra se vydařila a malí divadelníci se nyní těší na diváky v ZŠ Vodňanská, MŠ Paraplíčko, v Záblatí, v DDM Prachatice, nebo ve Volarech. Příští sobotu 9. června Žernováček vystupuje při Vadkovském letním hraní v Lesní zahradě od 18 hodin. Divadelní podzim pak bude pokračovat ve Strunkovicích nad Blanicí, ve Zbytinách, Vlachově Březí a Domově Matky Vojtěchy.

Děkujeme Obci Žernovice za finanční podporu souboru, rodičům malých herců a studentkám SPgŠ Prachatice za výrobu a výtvarné zpracování divadelních kulis a rekvizit a paní Strnadové z Drahonic za ušití krásných kostýmů.

Markéta Trůblová