Stavební činnost je podle informací starostky Vimperka Jaroslavy Martanové rozdělena na dvě etapy. V první etapě se bude stavět v úseku křižovatky ulic 1. máje a Nad Stadionem po křižovatku ulic 1. máje a Hřbitovní. Bude to ve od 24. března až do 6. července. "Hned na ní pak naváže další stavební část. Od křižovatky ulic 1. máje a Hřbitovní po budovu Česká spořitelny," řekla. Ta je naplánována od 7. července do 6. prosince.

V souvislosti s tím je nutná plná uzavírka ulic. "Vjezd bude povolen pouze pro majitele přilehlých nemovitostí, zásobování provozoven a integrovaného záchranného systému," uvedla starostka.

Vjezd do ulice Krátká bude umožněn pouze v nejnutnější míře pro zásobování a záchranáře. Pěší vstupy do jednotlivých provozoven jsou a budou možné. Po dobu stavby je obousměrně průjezdná ulice Jiráskova, která slouží jako oficiální objízdná trasa. "Lidé ale musejí dbát zvýšené pozornosti a opatrnosti při pohybu po staveništi. Případné pokyny kudy jít podají pracovníci stavby," uzavřela Jaroslava Martanová.