Koncert je dlouho předem sledován, a mnozí jej vyhlížejí, aby se přišli potěšit, jak to jejich potomci s hudebními nástroji umějí. Dlouho dopředu zaplněný kinosál čekal, s jakým motivem letos mladí umělci přijdou. Samozřejmě vánoční musí být o Vánocích. Pěvecké sbory Poupátka a Poupata přišly s motivem vánočního večera. Stromeček, dárky a pohoda to byly od začátku až do konce hlavní motiv, který se přenesl mezi všechny přítomné.

Koncert již tradičně uváděla Petra Katzková, která přivítala vzácné hosty, Víta Vavřince Pavlíka, ředitele ZUŠ Volary a radního města, ředitele základní školy a zastupitele města Volary Petra Horálka, Jana Voldřicha muže s kamerou, který již mnoho let koncerty volarské umělecké školy natáčí a Ladislava Berana, nově ustanoveného vedoucího odboru kultury a cestovního ruchu města. Nezapomněla přivítat diváky, kteří zaplnili kinosál do posledního místa.

A potom již následoval program, kterým se navěšovalo mnoho nádherných ozdob na vánoční stromeček. Sóla na hudební nástroje, oba pěvecké sbory samostatně i společně, zpěváci i vokalisté, to bylo tempo. Uprostřed přišel první bonbónek večera, kterým bylo vystoupení flétnového souboru Flutecrew, to bylo pohlazení po duši a při zavřených očích nastal bájný klid i pohoda. Vanila flute a Drums ensemble s melodií The Champs, přineslo bonbónek v podobě Mexického rytmu a výkřikem Tequila navodilo atmosféru k velkému finále.

Tím bylo krásné a zároveň super mrazivé vystoupení bubenické sestavy Tamborileros. Mrazivé, ne něčím špatným, ale tím jak to mladí muži podali a pojali. Prostě skvělé. A přišel bonbónek třetí. Na pódium přišel V-Band s filmovými melodiemi i kde zejména Pomáda vrátila nás starší do doby tance Travolty. Následovaly rytmy jednotlivých nástrojů, opět bubeníci se svou světelnou show.

Všechny skladby jsou souboru ušité na míru z pera umělecké vedoucí souboru Kateřiny Pavlíkové a dětem sedí a při vystoupení se nejen baví, ale baví i ostatní, což ve čtvrtek večer předvedly. Koncert se všem líbil tak, že závěrečné ovace nebraly konce a přidávalo se.

Ladislav Beran