Prachatická ZUŠka vychovala prvních sedm tanečnic, které se devět let učily a zdokonalovaly taneční techniku pod vedením paní učitelky a baletky Olgy Pilátové. V pondělí se šest z dívek předvedlo na pódiu při sólovém i společném vystoupení. Byly to Kateřina Švehlová, Johana Čejková, Kristýna Havrdová, Eliška Špeldová, Diana Černá a Justýna Kubešová. Sedmá absolventka Markéta Pilátová nemohla tentokrát na jeviště ze zdravotních důvodů.

Všech sedm tanečnic zakončilo první stupeň studia v ZUŠ. "Ač jsme si s panem ředitelem mysleli, že po skončení prvního stupně vylétnou do světa a už o nich nikdy neuslyšíme, opak je pravdou, všechny dívky budou studovat druhý stupeň," řekla pro Prachatický deník Olga Pilátová, která ještě před tím, než začala tanec vyučovat v ZUŠ Prachatice vedla svoje taneční studio. Většina pondělních absolventek u ní tančí už od tří let. A budou prý tančit další čtyři roky druhého stupně ZUŠ, které zakončí absolutoriem.

Čerstvě vystudované tanečnice i jejich mladší následovnice bude možné v Prachaticích ještě vidět na pódiu. Podle slov Olgy Pilátové se představí nejen 19. června při společném vystoupení na tradičním Koncertu Na dvorku v budově ZUŠ, ale také zatančí v posledním týdnu před prázdninami v Hospicu sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích.

Olga Pilátová ještě na závěr upřesnila, že absolventské vystoupení tanečního oboru bude určitě i v příštím školním roce. "A tanečnic bude více než letos," těší se.