VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Prachatičtí vyrazili na zkušenou na Českokrumlovsko

Prachatice - V rámci Komunitního plánování sociálních a doprovodných služeb ORP Prachatice jsme se tentokrát zaměřili na rodiny s dětmi. Proto jsme navštívili sousední Český Krumlov a jeho CPDM, ICOS Rodinné centrum, ale i Domy s pečovatelskou službou.

12.6.2018
SDÍLEJ:

Zástupci Prachatic vyrazili na exkurzi sociálních služeb na Českokrumlovsko.Foto: Hanka Rabenhauptová

První návštěva se uskutečnila v Domech s pečovatelskou službou Český Krumlov a Klubu seniorů Český Krumlov, kde nás provázela ředitelka společnosti Domy s pečovatelskou službou Ivana Ambrusová, která je radní Českého Krumlova a věnuje se sociálně zdravotní oblasti a komunitnímu plánování. Zařízení poskytuje služby – pečovatelskou službu, odlehčovací službu, Senior klub, nabízí bydlení v DPS, provoz Půjčovny kompenzačních pomůcek, telekontaktní tísňovou péči.

Druhé zastavení v organizaci: ICOS Český Krumlov, o.p.s. Zajišťuje osobní asistenci pro osoby se zdravotním postižením od 1 roku a seniory se sníženou soběstačností, poskytují bezplatné psychologické a právní poradenství, zajišťují dobrovolnické programy na podporu seniorů, ohrožených dětí, rodin s malými dětmi, zapojují obyvatele do řešení problémů komunity a zkvalitňování služeb a programů v sociální oblasti – Dobrovolnické centrum, zajišťují provoz dobročinného obchůdku, podporu rodin a dětí v ohrožení ¨, nechybí v organizaci probační a další preventivní programy, vzdělávání, plánování, ale i propagační aktivity s cílem zvyšování informovanosti o činnosti neziskových organizací s důrazem na sociální oblast a region působnosti.

Provozují Rodinné centrum KRUMLÍK. I to jsme s kolegyněmi navštívily. Krumlík nabízí hlídání dětí v rodinném centru, prázdninové hlídání v Z%S, hlídání dětí v domácnostech, organizují tábory, mají volnou hernu a „kavárničku“, nabízí pro rodiče semináře, besedy a kurzy, pilates pro těhotné, Family Point, knihovničku, a pro děti navíc organizují cvičení pro rodiče s dětmi, nabízí řadu pravidelných kroužků, předškolní přípravu, dílničky – vyrábíme pro maminku. Vedoucí zařízení je Květa Valčuhová, ředitelka sociálních služeb Ingrid Jílková a ředitel organizace ICOS Tomáš Zunt.

Třetí zastavení bylo v Centrum pro pomoc dětem a mládeže o.p.s.

V NZDM Bouda je v provozu od roku 2005. Svou činností podporuje děti a mládež (od 6 do 26 let) z Českého Krumlova a okolí při řešení běžných i obtížných situací. Svým zaměřením se snaží zvýšit šance dětí a mládeže uspět v dalším životě. To se děje v rovině sociální, kulturní a volnočasové. Služba obsahuje výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím a pomoc při prosazování práv a zájmů. Služba se poskytuje bezúplatně. Její okamžitá kapacita je cca 45 osob, ambulantně 1 000. Kontaktní osoba Ladislav Michalík.

ICM Informační centrum pro mládež Český Krumlov. ICM poskytuje informace v základních oblastech: Vzdělávání, práce, zdraví, sociálně patologické jevy, volný čas, cestování, občan a společnost, mládež v Evropské unii a mezinárodní, evropské a národní organizace… Nabízí základní poradenství související s informačními oblastmi, informační semináře pro základní a střední školy na zajímavá a aktuální témata, informace o Evropské dobrovolné službě, evropských výměnách mládeže, vzdělávací aktivity pro děti a mládež ad. Dále pak zajišťuje přístup na internet, černobílé kopírování, černobílý a barevný tisk, scanování dokumentů, laminování, kroužkovou vazbu a termovazbu, výrobu buttonů dle dodaných předloh, pronájem prostor pro akce dětí a mládeže ad. ICM je regionálním partnerem evropské informační sítě EURODESK, která nabízí především aktuální informace z oblasti mobility mládeže. ICM vydává časopis Časák ICM a má své internetové rádio.

Terénním program Streetwork vyhledává a pracuje s populací uživatelů návykových látek - program působí na změnu jejich chování směrem k méně rizikovému způsobu života a zajišťuje následné předávání klientů do dalších specializovaných zařízení. Hlavní úlohou programu je minimalizace negativních důsledků užívání návykových látek pro uživatele i pro většinovou společnost. Konkrétně program snižuje zdravotní a sociální problémy a podporuje chování, které vede ke změně životního stylu. Součástí programu je také zprostředkování nebo případná asistence při kontaktu klienta s „pomáhajícími“ organizacemi a institucemi (lékař, úřad práce, policie, sociální odbory MěÚ, probační a mediační služba). Realizované aktivity jsou: výměnný program, zdravotní, sociální a právní poradenství, základní zdravotní ošetření, reference do následných zařízení (kontaktní centra, detoxifikace, ústavní léčba a dal.), distribuce zdravotnického materiálu a informačních materiálů. Součástí práce je také osvětová činnost prevence sociálně-patologických jevů se žáky základních a středních škol nebo tematické besedy a poskytování informací jiným specializovaným skupinám.

Obsahem služby terénního programu Viktorie je práce s osobami poskytujícími sexuální služby za úplatek a současně možných uživatelek návykových látek, které se v této skupině často vyskytují. Služba působí na trase E 55 a jejím okolí a poskytuje specifické zdravotně - sociální služby se zaměřením na tento specifický druh klientek. Realizované aktivity jsou především testování na VHC, VHB, HIV, syfilis, dále výměnný program, zdravotní, sociální a právní poradenství, základní zdravotní ošetření, reference do následných zařízení (kontaktní centra, detoxifikace, ústavní léčba, organizace pomáhající obětem obchodu s lidmi a dal.). Součástí programu je také distribuce zdravotnického a informačního materiálu. Kapacita klientek cca 200.

Zařízením nás provázel ředitel CPDM Vlastimil kopeček a dále jednotlivá zařízení prezentovali a prováděli nás vedoucí Mládežnického internetového rádia ICM Jiří Muk, vedoucí ICM Jan Čermák a vedoucí Projektového pracoviště Streetwork Český Krumlov Daniele Jambrikovič.

Hanka Rabenhauptová

Autor: Redakce

12.6.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 20 000 Kč Učitelé v oblasti předškolní výchovy Učitel/ka MŠ. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, Hledáme od prosince 2018 učitelku MŠ (zástup za MD). Nabízíme klidné prostředí menší školky, pohodový kolektiv, mzda dle praxe., Kontakt:, Zíková Zdeňka, tel.: 777 728 835, e-mail: hracholusky.ms@seznam.cz. Pracoviště: Mateřská škola hracholusky, okres prachatice, 383 01 Prachatice. Informace: Zdeňka Zíková, +420 777 728 835. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební údržbáři budov 17 000 Kč Stavební údržbáři budov Údržbář. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplní práce budou /topení v objektu firmy, úklid, mytí a drobná údržba aut a pod., Zaměstnanecké výhody: Možnost ubytování ., Vhodné i pro osoby se zdravotním postižením, případně penzisty., Kontakt: Králová Milena, tel.: 606 164 590, e-mail: drevostachy@wo.cz. Pracoviště: Dřevostavby stachy s.r.o., 384 73 Stachy. Informace: Milena Králová, +420 606 164 590. Výroba - Výroba Montážní dělník 18 020 Kč Montážní dělníci výrobků z pryže a plastů Operátor výroby - montáže. Požadované vzdělání: nižší střední. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18020 kč, mzda max. 20150 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce: montážní činnost ve výrobě, Nabízíme: , * stabilní zaměstnání v Hlavním pracovním poměru, Své životopisy zasílejte na email: jana.vlachova@uniwellcz.cz, * náborový příspěvek ve výši 5000,- Kč, * příplatek noční směna 20 %, * dopravné * dodatkovou dovolenou, * závodní stravování ve firmě * pracovní oděv, Požadujeme:, * ochotu pracovat ve směnném režimu, * manuální zručnost, samostatnost, * dobrý zdravotní stav. Pracoviště: Uniwell cz s.r.o.-provozovna, 384 72 Zdíkov. Informace: Jana Vlachová, +420 388 402 922. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 19 000 Kč Chovatelé ostatních hospodářských zvířat (kromě drůbeže) Ošetřovatel (ka ) dojnic. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Ošetřovatel (ka ) dojených krav, směnný provoz, praxe vítána, neni podmínkou, vztah ke zvířatŮm, informace Ing. Holub tel. 606 613 253, e-mail: zodvacov@seznam.cz. Pracoviště: Zemědělské obchodní družstvo vacov, 384 86 Vacov. Informace: Petr Holub, +420 606 613 253.

Ilustrační foto.

Jihostroj veze z Benátek výhru. Za tři sety si zasloužil tři body

Malířka Helena Schmaus Shooner.

Zemřela výtvarnice Helena Schmaus Shooner, pravnučka F. Křižíka

Opustili nás

Prachaticko - opustili nás

Neúspěšný kandidát napadl volby v Krumlově

Český Krumlov – Že mohlo dojít k manipulaci s hlasovacími lístky, ohlásil Krajskému soudu v Českých Budějovicích (KS) v pátek 19. října, tedy poslední den lhůty pro podání návrhu na neplatnost hlasování nebo výsledku voleb do zastupitelstva města Český Krumlov, Václav Mocek z Českého Krumlova, který kandidoval v komunálních volbách za hnutí PRO 2016 a skončil jako 2. náhradník.

Na věži turisty překvapil zlatý robot. Natáčel film

České Budějovice – Kolemjdoucí se ráno zmateně zastavují. Nevěřícný výraz ve tváři vystřídá úsměv a u mužů a sci-fi fanoušků dokonce pochopení.

Soud bude řešit 15 návrhů na neplatnost voleb

Jižní Čechy – Hlasy voličů pro kandidující strany nebyly sečteny správně. S takovým odůvodněním sepsali Jihočeši návrhy na neplatnost říjnových komunálních voleb, které adresovaly Krajskému soudu v Českých Budějovic.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT