VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Prachatičtí vyrazili na zkušenou na Českokrumlovsko

Prachatice - V rámci Komunitního plánování sociálních a doprovodných služeb ORP Prachatice jsme se tentokrát zaměřili na rodiny s dětmi. Proto jsme navštívili sousední Český Krumlov a jeho CPDM, ICOS Rodinné centrum, ale i Domy s pečovatelskou službou.

12.6.2018
SDÍLEJ:

Zástupci Prachatic vyrazili na exkurzi sociálních služeb na Českokrumlovsko.Foto: Hanka Rabenhauptová

První návštěva se uskutečnila v Domech s pečovatelskou službou Český Krumlov a Klubu seniorů Český Krumlov, kde nás provázela ředitelka společnosti Domy s pečovatelskou službou Ivana Ambrusová, která je radní Českého Krumlova a věnuje se sociálně zdravotní oblasti a komunitnímu plánování. Zařízení poskytuje služby – pečovatelskou službu, odlehčovací službu, Senior klub, nabízí bydlení v DPS, provoz Půjčovny kompenzačních pomůcek, telekontaktní tísňovou péči.

Druhé zastavení v organizaci: ICOS Český Krumlov, o.p.s. Zajišťuje osobní asistenci pro osoby se zdravotním postižením od 1 roku a seniory se sníženou soběstačností, poskytují bezplatné psychologické a právní poradenství, zajišťují dobrovolnické programy na podporu seniorů, ohrožených dětí, rodin s malými dětmi, zapojují obyvatele do řešení problémů komunity a zkvalitňování služeb a programů v sociální oblasti – Dobrovolnické centrum, zajišťují provoz dobročinného obchůdku, podporu rodin a dětí v ohrožení ¨, nechybí v organizaci probační a další preventivní programy, vzdělávání, plánování, ale i propagační aktivity s cílem zvyšování informovanosti o činnosti neziskových organizací s důrazem na sociální oblast a region působnosti.

Provozují Rodinné centrum KRUMLÍK. I to jsme s kolegyněmi navštívily. Krumlík nabízí hlídání dětí v rodinném centru, prázdninové hlídání v Z%S, hlídání dětí v domácnostech, organizují tábory, mají volnou hernu a „kavárničku“, nabízí pro rodiče semináře, besedy a kurzy, pilates pro těhotné, Family Point, knihovničku, a pro děti navíc organizují cvičení pro rodiče s dětmi, nabízí řadu pravidelných kroužků, předškolní přípravu, dílničky – vyrábíme pro maminku. Vedoucí zařízení je Květa Valčuhová, ředitelka sociálních služeb Ingrid Jílková a ředitel organizace ICOS Tomáš Zunt.

Třetí zastavení bylo v Centrum pro pomoc dětem a mládeže o.p.s.

V NZDM Bouda je v provozu od roku 2005. Svou činností podporuje děti a mládež (od 6 do 26 let) z Českého Krumlova a okolí při řešení běžných i obtížných situací. Svým zaměřením se snaží zvýšit šance dětí a mládeže uspět v dalším životě. To se děje v rovině sociální, kulturní a volnočasové. Služba obsahuje výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím a pomoc při prosazování práv a zájmů. Služba se poskytuje bezúplatně. Její okamžitá kapacita je cca 45 osob, ambulantně 1 000. Kontaktní osoba Ladislav Michalík.

ICM Informační centrum pro mládež Český Krumlov. ICM poskytuje informace v základních oblastech: Vzdělávání, práce, zdraví, sociálně patologické jevy, volný čas, cestování, občan a společnost, mládež v Evropské unii a mezinárodní, evropské a národní organizace… Nabízí základní poradenství související s informačními oblastmi, informační semináře pro základní a střední školy na zajímavá a aktuální témata, informace o Evropské dobrovolné službě, evropských výměnách mládeže, vzdělávací aktivity pro děti a mládež ad. Dále pak zajišťuje přístup na internet, černobílé kopírování, černobílý a barevný tisk, scanování dokumentů, laminování, kroužkovou vazbu a termovazbu, výrobu buttonů dle dodaných předloh, pronájem prostor pro akce dětí a mládeže ad. ICM je regionálním partnerem evropské informační sítě EURODESK, která nabízí především aktuální informace z oblasti mobility mládeže. ICM vydává časopis Časák ICM a má své internetové rádio.

Terénním program Streetwork vyhledává a pracuje s populací uživatelů návykových látek - program působí na změnu jejich chování směrem k méně rizikovému způsobu života a zajišťuje následné předávání klientů do dalších specializovaných zařízení. Hlavní úlohou programu je minimalizace negativních důsledků užívání návykových látek pro uživatele i pro většinovou společnost. Konkrétně program snižuje zdravotní a sociální problémy a podporuje chování, které vede ke změně životního stylu. Součástí programu je také zprostředkování nebo případná asistence při kontaktu klienta s „pomáhajícími“ organizacemi a institucemi (lékař, úřad práce, policie, sociální odbory MěÚ, probační a mediační služba). Realizované aktivity jsou: výměnný program, zdravotní, sociální a právní poradenství, základní zdravotní ošetření, reference do následných zařízení (kontaktní centra, detoxifikace, ústavní léčba a dal.), distribuce zdravotnického materiálu a informačních materiálů. Součástí práce je také osvětová činnost prevence sociálně-patologických jevů se žáky základních a středních škol nebo tematické besedy a poskytování informací jiným specializovaným skupinám.

Obsahem služby terénního programu Viktorie je práce s osobami poskytujícími sexuální služby za úplatek a současně možných uživatelek návykových látek, které se v této skupině často vyskytují. Služba působí na trase E 55 a jejím okolí a poskytuje specifické zdravotně - sociální služby se zaměřením na tento specifický druh klientek. Realizované aktivity jsou především testování na VHC, VHB, HIV, syfilis, dále výměnný program, zdravotní, sociální a právní poradenství, základní zdravotní ošetření, reference do následných zařízení (kontaktní centra, detoxifikace, ústavní léčba, organizace pomáhající obětem obchodu s lidmi a dal.). Součástí programu je také distribuce zdravotnického a informačního materiálu. Kapacita klientek cca 200.

Zařízením nás provázel ředitel CPDM Vlastimil kopeček a dále jednotlivá zařízení prezentovali a prováděli nás vedoucí Mládežnického internetového rádia ICM Jiří Muk, vedoucí ICM Jan Čermák a vedoucí Projektového pracoviště Streetwork Český Krumlov Daniele Jambrikovič.

Hanka Rabenhauptová

Autor: Redakce

12.6.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 10 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklízečka a pomocná síla v kuchyni. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 10000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Informace podá pí. Sochorová Klára na č.tel. 602 379 093., Nástup možný ihned, případně po dohodě., Místo určeno výhradně pro osoby se zdravotním postižením (OZP)., Vlastní doprava podmínkou - zaměstnavatel poskytuje příspěvek na dopravu.. Pracoviště: Klm šumava s.r.o. - penzion u černého kohoutka, 384 73 Stachy. Informace: Klára Sochorová, +420 602 379 093.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 15 000 Kč

Mechanici a opraváři motorových vozidel Mechanik. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadujeme:, ŘP skupiny C, spolehlivost, samostatnost, Nabízíme:, jistotu zaměstnání u stabilní české společnosti s mezinárodní účastí, zázemí prosperující dopravní a logistické společnosti, profesní růst v rámci týmu, příjemný pracovní kolektiv, Zaměstnanecké výhody:, stravenky, firemní telefon, Kontakt:, Voráčková Jitka, tel.: 731 123 132, e-mail: mzdy@sindelar-spedition.cz. Pracoviště: Šindelář spedition s.r.o. - netolice, Vodňanská, č.p. 533, 384 11 Netolice. Informace: Jitka Voráčková, +420 731 123 132.

Výroba - Výroba Ruční balič 14 000 Kč

Ruční baliči Balič-balička. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Firma Fetter+Spiritini Konfex s.r.o. nabízí letní brigádu pro studenty, ale i práci na HPP v Prachaticích. Jedná se o jedno/dvousměnnou pásovou výrobu při balení čokolád. V případě zájmu je zde i možnost ubytování přímo v Prachaticích. Hrubý měsíční výdělek činí 14 000 až 15 000 Kč. Další informace poskytne Lenka Wimbersky na telefonu 388 304 210 nebo osobně na adrese Nebahovská 68, 383 01 Prachatice.. Pracoviště: Fetter + spiritini konfex s.r.o. - prachatice, Nebahovská, č.p. 68, 383 01 Prachatice. Informace: Lenka Wimbersky, +420 388 304 210.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 15 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu potravin a příbuzných výrobků Obsluha strojů na výrobu pečiva. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontaktní osoba :, Ing.Petr Vyleťal,vyletal@pekarnavacov.cz. Pracoviště: Novy vacov, spol. s r.o., 384 86 Vacov. Informace: Petr Vyleťal, +420 388 431 235.


Chorvatská fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
12

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Jihočeská vojenská historie v Prácheňském muzeu.
10

OBRAZEM: Školáci v muzeu sledovali ukázky z vojenské historie

Slavností pětilisté růže pokračují bohatým programem

Český Krumlov - Už od sobotních osmi hodin ráno můžete v Českém Krumlově sledovat dění na druhém zámeckém nádvoří v rámci Slavností pětilisté růže. Na zámku bude totiž po celý den až do 18 hodin držet stráž Schwarzenberská granátnická garda.

Tenisté bojovali ve třech kategoriích

Lažiště - V rámci sportovního dne Dvory 2018 v Lažišti se konal i dětský tenisový turnaj.

Smekám, říká herec o otáčku

Český Krumlov – K alternaci postavy Arthura ve hře Dracula s hercem Tomášem Havlínkem na otáčivém hledišti v Českém Krumlově se pražský herec Ondřej Novák dostal čirou náhodou.

Studenti senioři znají Šumavu z teorie i praxe

Prachatice - Od podzimu se v Českých Budějovicích pravidelně studenti-senioři na přednáškách Univerzity třetího věku Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity obor Šumava - Schwarzenberský plavební kanál. Garantem oboru byl a vlastně stále ještě je plavební ředitel Hynek Hladík.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT