VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Prachatičtí vyrazili na zkušenou na Českokrumlovsko

Prachatice - V rámci Komunitního plánování sociálních a doprovodných služeb ORP Prachatice jsme se tentokrát zaměřili na rodiny s dětmi. Proto jsme navštívili sousední Český Krumlov a jeho CPDM, ICOS Rodinné centrum, ale i Domy s pečovatelskou službou.

12.6.2018
SDÍLEJ:

Zástupci Prachatic vyrazili na exkurzi sociálních služeb na Českokrumlovsko.Foto: Hanka Rabenhauptová

První návštěva se uskutečnila v Domech s pečovatelskou službou Český Krumlov a Klubu seniorů Český Krumlov, kde nás provázela ředitelka společnosti Domy s pečovatelskou službou Ivana Ambrusová, která je radní Českého Krumlova a věnuje se sociálně zdravotní oblasti a komunitnímu plánování. Zařízení poskytuje služby – pečovatelskou službu, odlehčovací službu, Senior klub, nabízí bydlení v DPS, provoz Půjčovny kompenzačních pomůcek, telekontaktní tísňovou péči.

Druhé zastavení v organizaci: ICOS Český Krumlov, o.p.s. Zajišťuje osobní asistenci pro osoby se zdravotním postižením od 1 roku a seniory se sníženou soběstačností, poskytují bezplatné psychologické a právní poradenství, zajišťují dobrovolnické programy na podporu seniorů, ohrožených dětí, rodin s malými dětmi, zapojují obyvatele do řešení problémů komunity a zkvalitňování služeb a programů v sociální oblasti – Dobrovolnické centrum, zajišťují provoz dobročinného obchůdku, podporu rodin a dětí v ohrožení ¨, nechybí v organizaci probační a další preventivní programy, vzdělávání, plánování, ale i propagační aktivity s cílem zvyšování informovanosti o činnosti neziskových organizací s důrazem na sociální oblast a region působnosti.

Provozují Rodinné centrum KRUMLÍK. I to jsme s kolegyněmi navštívily. Krumlík nabízí hlídání dětí v rodinném centru, prázdninové hlídání v Z%S, hlídání dětí v domácnostech, organizují tábory, mají volnou hernu a „kavárničku“, nabízí pro rodiče semináře, besedy a kurzy, pilates pro těhotné, Family Point, knihovničku, a pro děti navíc organizují cvičení pro rodiče s dětmi, nabízí řadu pravidelných kroužků, předškolní přípravu, dílničky – vyrábíme pro maminku. Vedoucí zařízení je Květa Valčuhová, ředitelka sociálních služeb Ingrid Jílková a ředitel organizace ICOS Tomáš Zunt.

Třetí zastavení bylo v Centrum pro pomoc dětem a mládeže o.p.s.

V NZDM Bouda je v provozu od roku 2005. Svou činností podporuje děti a mládež (od 6 do 26 let) z Českého Krumlova a okolí při řešení běžných i obtížných situací. Svým zaměřením se snaží zvýšit šance dětí a mládeže uspět v dalším životě. To se děje v rovině sociální, kulturní a volnočasové. Služba obsahuje výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím a pomoc při prosazování práv a zájmů. Služba se poskytuje bezúplatně. Její okamžitá kapacita je cca 45 osob, ambulantně 1 000. Kontaktní osoba Ladislav Michalík.

ICM Informační centrum pro mládež Český Krumlov. ICM poskytuje informace v základních oblastech: Vzdělávání, práce, zdraví, sociálně patologické jevy, volný čas, cestování, občan a společnost, mládež v Evropské unii a mezinárodní, evropské a národní organizace… Nabízí základní poradenství související s informačními oblastmi, informační semináře pro základní a střední školy na zajímavá a aktuální témata, informace o Evropské dobrovolné službě, evropských výměnách mládeže, vzdělávací aktivity pro děti a mládež ad. Dále pak zajišťuje přístup na internet, černobílé kopírování, černobílý a barevný tisk, scanování dokumentů, laminování, kroužkovou vazbu a termovazbu, výrobu buttonů dle dodaných předloh, pronájem prostor pro akce dětí a mládeže ad. ICM je regionálním partnerem evropské informační sítě EURODESK, která nabízí především aktuální informace z oblasti mobility mládeže. ICM vydává časopis Časák ICM a má své internetové rádio.

Terénním program Streetwork vyhledává a pracuje s populací uživatelů návykových látek - program působí na změnu jejich chování směrem k méně rizikovému způsobu života a zajišťuje následné předávání klientů do dalších specializovaných zařízení. Hlavní úlohou programu je minimalizace negativních důsledků užívání návykových látek pro uživatele i pro většinovou společnost. Konkrétně program snižuje zdravotní a sociální problémy a podporuje chování, které vede ke změně životního stylu. Součástí programu je také zprostředkování nebo případná asistence při kontaktu klienta s „pomáhajícími“ organizacemi a institucemi (lékař, úřad práce, policie, sociální odbory MěÚ, probační a mediační služba). Realizované aktivity jsou: výměnný program, zdravotní, sociální a právní poradenství, základní zdravotní ošetření, reference do následných zařízení (kontaktní centra, detoxifikace, ústavní léčba a dal.), distribuce zdravotnického materiálu a informačních materiálů. Součástí práce je také osvětová činnost prevence sociálně-patologických jevů se žáky základních a středních škol nebo tematické besedy a poskytování informací jiným specializovaným skupinám.

Obsahem služby terénního programu Viktorie je práce s osobami poskytujícími sexuální služby za úplatek a současně možných uživatelek návykových látek, které se v této skupině často vyskytují. Služba působí na trase E 55 a jejím okolí a poskytuje specifické zdravotně - sociální služby se zaměřením na tento specifický druh klientek. Realizované aktivity jsou především testování na VHC, VHB, HIV, syfilis, dále výměnný program, zdravotní, sociální a právní poradenství, základní zdravotní ošetření, reference do následných zařízení (kontaktní centra, detoxifikace, ústavní léčba, organizace pomáhající obětem obchodu s lidmi a dal.). Součástí programu je také distribuce zdravotnického a informačního materiálu. Kapacita klientek cca 200.

Zařízením nás provázel ředitel CPDM Vlastimil kopeček a dále jednotlivá zařízení prezentovali a prováděli nás vedoucí Mládežnického internetového rádia ICM Jiří Muk, vedoucí ICM Jan Čermák a vedoucí Projektového pracoviště Streetwork Český Krumlov Daniele Jambrikovič.

Hanka Rabenhauptová

Autor: Redakce

12.6.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 11 661 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) vychovatel/ka školní družiny. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11661 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt:, - Krninský Vojtěch Mgr., tel.: 736 108 052, e-mail: skola.ktis15@seznam.cz. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola ktiš, 384 03 Ktiš. Informace: Vojtěch Krninský, +420 736 108 052.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 22 000 Kč

Obsluha zařízení na zpracování kovů Obsluha ohraňovacího lisu. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, Obsluha ohraňovacího CNC lisu. , Požadujeme:, Znalost výkresové dokumentace, SOU vzdělání, manuální zručnost, spolehlivost, zodpovědnost, ochota občasné práce na turnusy, Základní znalost práce na PC, Ideálně praxe na obdobné pozici, Nabízíme:, Jistotu a zázemí v stabilní české rodinné firmě, Práce na novém moderním stroji, Flexibilní přístup, Práce na plný úvazek mzda + až 10 000,- Prémie, Kontakt:, - Šanda Vítězslav, tel.: 777 036 284, e-mail: info@kovovyroba-sanda.cz. Pracoviště: Šanda s.r.o., 383 01 Prachatice. Informace: Vítězslav Šanda, +420 777 036 284.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 000 Kč

Obsluha zařízení na zpracování kovů Obsluha zařízení na zpracování a povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Příprava materiálu do výroby, montáž výrobků. Samostatnost, praxe výhodou není podmínkou, vhodné pro zdravé osoby, řidičský průkaz výhodou, ne podmínkou, Kontakt:, - Malkus Václav, tel.: 734 852 623, e-mail: smc-metal@seznam.cz. Pracoviště: Smc metal s.r.o. - provozovna, 383 01 Prachatice. Informace: Václav Malkus, +420 734 852 623.

Výroba - Výroba Montážní dělník 90 Kč

Montážní dělníci výrobků z ostatních materiálů Montážní pracovník - pracovnice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90.1 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Vaší náplní práce bude:, " Zpracování přidělených pracovních operací podle specifikace výrobního příkazu, " Zejména sestavování a víčkování kuličkových ložisek různých druhů a velikostí, " Zpětná sledovanost postupů, kontrolní práce, , , Požadujeme:, " Zkušenost ve výrobě, " Zkušenost ve výrobě drobných předmětů výhodou, " Ochotu pracovat ve dvousměnném provozu (popř. ve třísměnném), " Zodpovědný přístup k práci, " Přesnost, pečlivost, důslednost, , , Nabízíme:, o Práci ve stabilní a trvale se rozvíjející mezinárodní společnosti, o Práci v čistém prostoru, o Možnost profesního rozvoje a osobního růstu podpořeného firemními vzdělávacími programy/jazykové kurzy, o Zaměstnanecké benefity : 27 dní dovolené, vánoční prémie, příspěvek na dojíždění, přítomnostní prémie, příspěvek na penzijní spoření, prémie za export, závodní stravování…, o Možnost nástupu: ihned, , , , Zájemci o tuto pozici, nás mohou kontaktovat:, , Lucie Novotná, lucie.novotna@reinfurt.cz,, telefon: 380 601 039,725 110 166. Pracoviště: Reinfurt - čr. k. s. - sídlo, Průmyslová, č.p. 1366, 383 01 Prachatice. Informace: Lucie Novotná, +420 380 601 039,725 110 166.


Další část areálu lesních her.

Kůrovec uzavře Areál lesních her na Lázních sv. Markéty

Vyhořelý dům v Čimelicích.
16

Vyhořelou budovu musí posoudit statik

Slavnosti s vůní a chutí hub

Stachy – Na dvě stě návštěvníků zavítalo o víkendu na vůbec první Houbové slavnosti v obci Stachy. Při této příležitosti byla připravena i výstava, na které si mohli návštěvníci prohlédnout na sedm desítek druhů hub, nechyběla ani možnost diskuze o houbách se zkušenými mykology.

Objížďka na Novou Hospodu byla zavřena

Netolice – Silnice z Netolic přes Podeřiště na Novou Hospodu, která slouží jako objízdná trasa při uzavírce Němčic pro napojování obchvatu obce, byla včera od 14 nejméně do 17 hodin uzavřena.

OBRAZEM: Ze Smědče se jede po novém

Smědeč - Alespoň částečně se ulevilo řidičům jedoucím z Prachatic do Českého Krumlova.

Na mostě u Lenory se finišuje

Lenora – Na konci týdne si snad zase oddechnou lidé v Zátoni. Objížďka skončí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT