MDŽ v obci se slaví sice tradičně, ale slavily ho jen ženy z Českého červeného kříže a Sboru dobrovolných hasičů Lažiště. Od letoška budou svátek slavit všechny dámy z obce. „Osobně jsme pozvali všechny ženy. Chtěli jsme oslavu udělat ve větším. Máme v obci kolem stovky žen, v první fázi jich slíbilo účast jen něco přes třicet, ale pak se přidaly další a je jich tady kolem osmi desítek. Dobrá věc se tedy určitě podařila,“ pochvaloval si účast Jan Pěsta, starosta obce.

A všichni se od začátku náramně bavili. „Chodím sem každý rok a na posledním MDŽ jsme se domluvili, že pozveme všechny ženské z obce. Jsem ráda, že jsou tady ženský všech věkových kategorií. Alespoň poznám i ty mladší, se kterými se prakticky jinak nepotkám. Úžasná atmosféra, krásné karafiáty. Vystoupení Rozverných besedníků vždycky překvapí. Jsou úžasní a to platí i tentokrát,“ pochvalovala si atmosféru oslavy Jana Jiroušková.

A skutečně vystoupení Rozverných besedníků strhlo všechny v sále. Nejprve tance ve stylu country a při druhém vystoupení vzpomínka na Československou spartakiádu. „Zkoušíme jen hodinu týdně, ale všichni jsou šikovní a je to skvělá parta. Každý se diví, jak jsme dali dohromady lidi z tolika obcí. Největší zásluhu na tom mají asi Řepešínští. Postupně se nabalovali další a další. Začali jsme Českou besedou, což je naše srdeční záležitost, ale na vystoupení moc dlouhá. Dáváme tedy dohromady kratší vystoupení, nápad vezmeme z internetu, ale choreografie je již naše. Rádi jsme tady vystupovali, doma je doma,“ uvedla Marie Kůsová, vedoucí besedníků.