Tradiční masopust v úterý před Popeleční středou dodržují na Prachaticku jen v Žernovicích a v Jámě. Tam se průvody po obcích vypraví v úterý 5. března a večer se chystají tradiční masopustní zábavy, které končí úderem půlnoci.

Masky bavily Pravětínské 

Pravětín - Ze Svaté Maří i letos dorazil masopustní průvod až do Pravětína. V letošním roce se jednalo celkem o 44 masek, které sklízely úsměvy i poděkování, že na Pravětín nezapomněly.

Masopustní průvod v Boubské u Vimperka

Vimperk - Masopustní veselí se v sobotu 2. března rozjelo na plné obrátky. Průvody masek vyrazily od domu k domu na desítkách míst na Prachaticku. V Boubské u Vimperka masopustní veselí zachytil pro Prachatický deník Zdeněk Formánek.

Masopustní průvod ve Staších

Stachy - Tradici masopustu dodržují v šumavské obci Stachy desítky let. Maškary vyrážejí obcí a okolními osadami od domu k domu. Celý den se baví, tančí a ochutnávají masopustní koblihy. Snímky zaslal Michal Střeleček

Masopustní průvod ve Čkyni

Čkyně - Po roce se opět průvod maškar vypravil po obci Čkyně a okolních osadách. Hodovalo se, tancovalo se, dokud průvod neobešel všechna stavení. Pro Prachatický deník průvod fotografoval Bedřich Kubálek.

Masopustní průvod v Bošicích a Budilově

Bošice, Budilov - Průvod masek se vydal také po obcích Bošice a Budilov. Masopustní veselí si jen málokdo nechal ujít.

Masopustní průvod ve Vícemilech

Vícemily - O masopustní veselí se nenechali připravit ani ve Vícemilech. Osada, která patří ke Svaté Maři u Vimperka tradici masopustu dodržuje a všichni obyvatelé jsou rádi, že masopustní průvod zavítá do jejich stavení. Hospodyně mají pro maškary vždy něco dobrého na zub.


Masopustní průvod ve Vimperku

Masopustní průvod v Chlumanech

Chlumany - Od domu k domu chodil v sobotu 2. března masopustní průvod v Chlumanech. Každá hospodyňka měla pro maškary něco dobrého k zakousnutí a na zapití. Na oplátku za pohoštění maškary hospodyňky a všechny z domu vyzvaly k tanci.