Hned druhý den nosily do školky výstřižky z novin a časopisů nebo obrázky a články vytištěné z internetu, zkrátka vše, co se týkalo olympiády. Společně jsme potom vystřihovali, nalepovali a každý den přidávali novinky do školních olympijských novin. Neunikly nám ani skvělé medailové úspěchy českých reprezentantů. A nebyly by to děti, aby si vše zajímavé, co vidí, nechtěly samy vyzkoušet.

Příležitost dostaly při „Olympiádě v Paraplíčku“, kterou pro celou školku připravily paní učitelky ze čtvrté třídy, Dáša a Štěpánka. Slavnostní nástup doprovázely tóny olympijské hymny a vzplál olympijský oheň. Ze zlatého úspěchu Ester Ledecké jsme se znovu radovali, i když jsme sledovali jenom záznam. V průběhu společného dopoledne si malí sportovci vyzkoušeli nejen jízdu na lyžařském vleku, krasobruslení, slalom a bobování, ale také jízdu v boulích a na papírových bruslích uháněli po rychlobruslařském oválu skoro jako Sáblíková. Při hokejovém klání, zcela v duchu olympijské myšlenky, jsme fandili opravdu všem. Závěrečný ceremoniál doprovázelo skandování „Češi, do toho!“ a za své sportovní výkony byli malí borci odměněni olympijskými medailemi.

Teď ještě budeme držet palce Ester Ledecké a našim hokejistům, aby to znovu cinklo, potom se začneme těšit na olympiádu letní.
„Jsme jeden tým, žijeme olympiádou!“

Autor: Mirka Studená