Do knihovny přišly děti z Mateřské školy v Revoluční ulici ve Volarech. Děti přivítaly knihovnice Ladislava Škrnová a Marcela Zvonková a začalo se malou rekapitulací, kolika řemeslům se letos již věnovaly. A tak se vzpomínalo na různá zaměstnání jako na kuchaře, kadeřníky, nebo veterináře. Poslední díl projektu pro školky se věnoval zahradničení a povolání zahradník nebo zahradnice. Nejdříve se mluvilo o kytičkách. Děti proto vyprávěly, jaké kytičky mají maminky na zahrádce. Jenže některým se otázka nelíbila, protože jeden z pohotových zahradníčků hned vysvětlil, že zahrádku u nich doma má dědeček. „A pěstuje všechno,“ dodal. Všichni věděli, co se na zahrádce dělá, a tak se plelo, sázelo, zalévalo, stříhalo i grilovalo. Děti znají i bylinky, vzpomněly, že jim doma roste levandule, pažitka, meduňka nebo máta na dobrý čaj.

A protože šlo o návštěvu knihovny, nezapomnělo se na čtení. Četl se příběh Marie Kšajtové z knížky Proč neběhá tulipán a bylo to O červeném tulipánu. Příběh jarní květiny se dětem líbil. Po pohádce následovala ještě pracovní část, kdy si děti vyrobily pěknou kytičku zvanou Kala, která bývá svatební a k ní si zasadily opravdovou slunečnici. Tu si mohly odnést domů jako dárek pro maminky, které měly nedávno svátek.

Teď už se děti mohou těšit na nový školní rok, kdy pro ně knihovnice zase připraví nový projekt, při kterém se budou v knihovně setkávat.

Ladislav Beran