Letos rychtu navštívily nejen děti individuálně, většinou vnoučata tetiček, ale i děti z příměstského tábora Portusu Prachatice.

Rychtářka Věra Davidová společně s ostatními tetičkami Obce baráčníků Vitoraz Prachatice na rychtě na Zlaté stezce 144 v Prachaticích připravily krásné a skutečně veselé dopoledne pro děti. Jak jinak, než chlebem a solí byly děti přivítány a pak došlo i na prohlídku rychty, symbolů a také krojů. Několik děvčat si kroje vyzkoušelo. I návrhy krojů jak pro tetičky, tak pro sousedy, které děti malovaly byly úžasné.

Na dvorku byla připravena výstava na provázku a došlo i k vyhodnocení a předání nejen sladkých odměn, ale i omalovánek z dílny Jitky Sedlecké.

Na dvorku si děti také při hře na harmoniku Františka Vávry zazpívaly a zatancovaly. Na závěr si opekly vuřty a vesele odcházely k dalšímu programu, který po celý týden pro děti Portus Prachatice vymýšlí.

Baráčníci tak opět o kousek dál předali tradici. Snad někdo z dětí „tanečníků, zpěváků“ do budoucna se třeba do spolku baráčníků přihlásí?

Hanka Rabenhauptová