Dnes od půl osmé ráno do neděle přibližně do čtyř hodin odpoledne čeká na řidiče projíždějící městem výrazná překážka. Dojde ke kompletní uzavírce silnice třetí třídy, což je průtah městem od kruhového objezdu až po vjezd do tepelného hospodářství, což je v místech pod katovnou
„Rozsah prací se týká celé šířky vozovky, proto bude kompletně uzavřena s výjimkou linkových autobusů a vozidel integrovaného záchranného systému,“ upřesnil vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj.
Na Oseky se tak dostanou řidiči pouze přes škvárové hřiště, pak ulicí Národní a dále do ulice Na Střelnici a dále do Osek a Lažišť. „Už na kruhovém objezdu musejí řidiči odbočit do Husinecké ulice,“ popsal jedinou možnou trasu objížďky Martin Grožaj. Objížďka je stanovena pro oba směry.
Přechodné dopravní značení už je umístěno zejména v ulici Pivovarské, které začíná platit právě dnes ráno. „Šoféři tak nebudou moci po dobu úplné uzavírky parkovat na přilehlých parkovištích v blízkosti svého bydliště,“ doplnil s tím, že u parkovišť jsou zákazy zastavení.
„Opravu čeká přes šest set metrů vozovky,“ dodal Radek Hečko z oboru komunálních služeb a dopravy prachatického městského úřadu.

Oprava Pivovarské

Silnice III/14130
Průtah městem Prachatice
Práce začnou v úterý 1. prosince od 7.30 hodin.
Práce budou ukončeny v neděli
6. prosince v 16 hodin.

Opravu asfaltu v Pivovarské ulici zaplatí správa z úspor

Finanční prostředky z úspor na zimní údržbu správa a údržba silnic rozhodně nerozhazuje. Část z nich se totiž vrátí do oprav komunikací. První vlaštovkou je oprava ulice Pivovarská v Prachaticích.
„Už při stavbě kruhové křižovatky město dávalo požadavek na pokračování opravy vozovky směrem na Oseky. Průtah městem se tedy zlepší novým asfaltovým povrchem,“ zdůvodnil ředitel prachatické pobočky správy a údržby silnic v Prachaticích Jiří Růžička.
Podle jeho slov dojde k frézování povrchu vozovky a následně na položení nového asfaltu. „Nepůjde o jiné úpravy, abychom nemuseli měnit výšku chodníků a další vjezdy,“ upřesnil Růžička.
Opravy povrchu v Pivovarské ulici od kruhového objezdu až ke „katovně“ vyjdou na zhruba milion dvě stě tisíc korun. Na delší část vozovky zatím nejsou peníze. „Záměrně jsme volili tuto vozovku. Oprav bychom určitě měli víc, ale vzhledem k možným výkyvům počasí jsme volili níže položená místa Prachaticka. Poblíž Vimperka bychom totiž mohli narazit na problémy s počasím, především tedy na nízké venkovní teploty,“ dodal Růžička, proč přišla na řadu právě silnice třetí třídy přímo v centru města. „Uvidíme, třeba se do konce roku povede ještě další oprava,“ uzavřel.