O víkendu bude netolická Obecní ulice uzavřena.O víkendu bude netolická Obecní ulice uzavřena.Zdroj: MěÚ PrachaticeZhruba před třemi lety padlo rozhodnutí, že netolická Hasičská zbrojnice potřebuje rekonstrukci. Hasiči se museli vystěhovat a uvolnit prostory v Obecní ulici řemeslníkům. Objekt hasičské zbrojnice, jemuž původně měly zůstat obvodové zdi, šel ale nakonec k zemi úplně a netoličtí hasiči by se měli v polovině letošního roku stěhovat do nového. V současné době hasiči mají už druhým rokem útočiště v provizorních prostorách bývalé kotelny. „Do vyklizené uhelny jsme instalovali vrata z původní hasičské zbrojnice a zaparkovali tam naše zásahová auta,“ popisuje velitel netolického sboru dobrovolných hasičů Jan Marek. I místo na uskladnění zásahových obleků se tam našlo, ale jak Jan Marek podotýká, dostávají v nevhodném prostředí dost zabrat. Hasiči se tak nových prostorů v Obecní ulici nemohou dočkat a věří, že kolaudace objektu v polovině letošního roku vyjde a oni se vrátí na původní místo. Hasiči z Netolic tak budou mít hned dva důvody k oslavám. Kromě nové zbrojnice musejí totiž patřičně oslavit 140. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Netolic, které vychází na rok 2024.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Netolice je zařazena do kategorie JPO III/2. To znamená, že jednotka vyjíždí do 10 minut od nahlášené události. Ve výjezdu máme zařazena dvě cisternová a jedno dopravní vozidlo.

O víkendu 6. a 7. dubna práce postoupí do další fáze. Stavební firma potřebuje napojit inženýrské sítě, a tak bude Obecní ulice kompletně uzavřená. Pro napojení kanalizace je nutné překopat celou vozovku. Vinou uzavírky musejí řidiči obousměrně během víkendu využívat objízdnou trasu po silnici II/145 od křižovatky se silnicí č. II/122 ve směru Husinec na křižovatku silnic č. II/145 a ulicí Bavorovská, poté na křižovatku Bavorovská a Gregorova. Zrušená je o víkendu také autobusová zastávka Netolice – náměstí pro všechny linkové spoje. Cestující tak musejí využít zastávku Netolice – Petrův Dvůr.

Obecní ulice je částečně uzavřena.
Řidiči pozor: Netoličtí začali opravovat hasičárnu, část ulice je zavřená

Nová netolická hasičská zbrojnice vyjde podle uzavřené smlouvy na více než 53 milionů korun a dodavatel stavby je strakonická společnost Prima, která v loňském roce ve výběrovém řízení podala ekonomicky nejvýhodnější nabídku. Původní plány na rekonstrukci objektu hasičské zbrojnice s tím, že zůstanou obvodové zdi, vzaly za své při bouracích pracích v roce 2022, kdy statik vyhodnotil budovu jako nebezpečnou a jedinou možností bylo ji odstranit úplně. Část financí by měla zaplatit dotace z IROP, a to zhruba ve výši 40 milionů korun.