Stejně tak mají službu policisté u přechodu k netolické zastávce vlaku. Každé oddělení policie si totiž mohlo natipovat jeden z prioritních přechodů, kde policisté dohlížejí. Otázkou ale zůstává zda po změně režimu rychlosti na obchvatu Netolic bude přechod pro chodce pro policisty i nadále prioritní.

„Myslím, že v případě snížení rychlosti na padesát kilometrů v hodině, tam nemá smysl hlídka, ale je třeba nasadit techniku,“ řekl Deníku vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj. V tu chvíli podle jeho slov udělají policisté vše proto, aby tam byla stanovená rychlost ze strany řidičů dodržována a pro laserový měřič rychlosti se vozovka stane téměř denním chlebem.

Ředitel prachatické městské policie Ivo Novotný vysílá dva strážníky k přechodu denně. Hlídky není potřeba vysílat ke zbylým školám, kde je nahrazují zpomalovací pruhy, jako u škol v ulicích Národní a Zlatá stezka.

Obyvatelé Netolic se změnou rychlosti na obchvatu také příliš nesouhlasí. Z vlastních zkušeností potvrzují, že při četnosti provozu na tamní silnici se sice najde občas někdo, kdo tam porušuje povolený limit, ale není to až tak časté. „Osobně bych souhlasil se snížením stanoveného limitu, ale jen v blízkosti přechodu na zastávku, v celém úseku okolo města, je to podle mého názoru hloupost,“ potvrdil Deníku jeden z obyvatel, který chtěl sice zůstat v anonymitě, ale redakce jeho jméno zná. Navíc dodal, že rychlost tam nedodržují především řidiči motorek. „Přecházení ale určitě není nadlidský výkon,“ myslí si.