Město Netolice, stejně jako dalších 623 obcí a měst v kraji, bylo osloveno, aby přispělo na činnost organizací, které se zabývají protidrogovou tématikou a službami. „Peníze, které obce a města poskytnou, nejdou do společného měšce a nejsou následně přerozdělovány, ale jsou poskytnuty přímo organizacím, které v regionu působí," vysvětlil Marek Nerad z odboru sociálních věcí a zdravotnictví krajského úřadu.
Podle návrhu, který starostové v prachatickém regionu dostali, by obce a města, mimo Prachatic, měly přispět 6 korunami na obyvatele, Prachatice pak 8 korunami. Záleží ale přímo na obcích, zda budou přispívat.

Netoličtí zastupitelé rozhodli, že příspěvek a jeho výši určí až v rámci rozpočtu, kdy bude zahrnut v kapitole příspěvků organizacím. „Až následně bude určeno, kolik peněz poskytneme," řekl starosta Oldřich Petrášek.

Právě starosta oslovil i starosty okolních obcí, aby měl představu, kdo a kolik poskytne. „Je to různé, částku, která byla navržena, ale určitě všichni neposkytnou, některé obce nepřispějí vůbec," poznamenal.

„Přispějeme 996 korun, což je celá částka navržená krajem. Máme pocit, že je třeba pomoci," řekl starosta Kvildy Václav Vostradovský.