A policisté i příslušníci jiných složek to opravdu kontrolovali i během víkendu. Na Českokrumlovsku motoristy dennodenně staví hlídky na hranici okresu, a to v obou směrech, například u křižovatky na Holkově nebo Kosově či u Štilce. Hlídka policie spolu s vojáky z Boletic prověřovala posádky aut na hranici krumlovského a českobudějovického okresu "U křížku" za Nesmení, celní správa zase dohlížela na dodržování nařízení na křižovatce v úseku mezi Velešínem a mostem přes římovskou přehradu. Kontrolám se nevyhnou ani cestující v autobusech.

A i v těchto místech se někteří šoféři po kontrole museli obrátit a vrátit tam, odkud vyjeli.

Na jihu Čech je nyní různě po kraji zhruba 220 kontrolních stanovišť. "Na vytipovaných plovoucích kontrolních místech se střídají hlídky po dvanácti hodinách," sdělil mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. "Ve dne i v noci. Jde o policisty pořádkové, dopravní i kriminální služby. Ty doplňují také příslušníci armády a celníci. Jde o stovky mužů a žen, jejich počty se mění."

Od pátečního do pondělního rána policisté provedli na jihu Čech zhruba 21 000 kontrol. "Během nich zaznamenali 297 přestupků," sdělil Jiří Matzner. "Kontrolují všechna platná opatření vlády, kontroly na silnicích hranicích okresů jsou jen další částí kontrol. Za ty tři zmiňované operační dny policisté vrátili 245 vozidel."