Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O stěhování asi rozhodne až nové vedení

Prachatice – Jiné lokality jako muniční sklady či bývalé vojenské střelnice v okolí města, ale také rovnou úplné zrušení střelnice v Prachatice navrhovali lidé, kteří v pondělí přišli do Radničního sálu vyslechnout si, proč střelnici z lokality Pod Cvrčkovem přemístit k Fefrovským rybníčkům.

10.4.2014
SDÍLEJ:

Martin MalýFoto:

Námitky lidí z lokality Pod Lázněmi vyvracel místostarosta Robert Zeman, který obyvatele a zástupce střelců k diskuzi vyzval. Připustil také, že každé řešení budou schvalovat zastupitelé. Ti do současné chvíle souhlasili s přemístěním střelnice k Fefrovským rybníkům. Souhlasili také se změnou územního plánu. „Lokalita je vhodná, máme předběžný souhlas státní správy včetně národního památkového ústavu a až do této chvíle jsme neměli žádné negativní reakce veřejnosti,“ řekl místostarosta Zeman.

Připomněl, že na změně místa střelnice město pracuje přibližně dva roky. „A pravidelně o tom informujeme,“ zdůraznil.Místostarosta Zeman ujistil, že hluk, který může ze střelnice poblíž Fefrovských rybníků vycházet, bude vždy v zákonem povolené normě.

Ta je podle slov zpracovatele hlukové studie Rostislava Daňka 38 decibelů. „Při měření jsme si stanovili ještě přísnější limity, než nám ukládá vyhláška z roku 2011,“ ujistil obyvatele sídliště Pod Lázněmi. Vyvrátil tak jejich námitku, že hlukovou studii je možné upravit tak, aby vyšla podle zadání města nebo střelců.

„Ve Volarech je střelnice a využívejte jejich střelnici pro sportovní střelbu,“ navrhoval další z obyvatelů Petr Wiesner, který zastupoval obyvatele osad Oseky a Kahov. Místostarosta Zeman oponoval tím, že střelnice v Prachaticích není majetkem města. „Proč bychom měli jezdit do Volar, když máme střelnici svojí. Ta volarská je navíc policejní a nesplňuje parametry pro sportovní střelbu,“ odpověděl zástupce střeleckého klubu Karel Talafous.

Nerada se zastávala střelců Jana Mühlsteinová, která se z rodinou před časem přestěhovala do rodinného domku v lokalitě Pod Cvrčkovem. „Bydlím tam krátce, ale musím přiznat, že rány ze střelnice jsou vážně hrozné. Ale na druhou stranu je mi střelců líto, nikdo je nechce. Odhlučnění nebo přestěhování by se mělo řešit,“ zhodnotila situaci z pohledu lidí v blízkosti střelnice. Hluk ze střelnice je v současné době slyšet po celém městě. V případě přesunu střelnice k Fefrovským rybníkům bude hluk omezovat jen minimálně. „Místo jsme nevymysleli od stolu, ale prověřovali jsme několik variant,“ zdůraznil na obhajobu radnice místostarosta.

Ludmila Marešová ze sídliště Pod Lázněmi nevěří, že nová střelnice nebude pro obyvatele hlukovou zátěží: „Ten rámus půjde přece zákonitě dolů z kopce, přímo k nám na sídliště.“ Projekt střelnice podle zpracovatele studie hluku Rostislava Daňka počítá s přírodním valem, který by měl hluk nasměrovat jinam než do města, a zároveň se zastřešením střeliště, což by mělo akustiku významně regulovat směrem do lesa. Lidé z Lázní upozornili na

hluk také v souvislosti s revitalizací Lázní sv. Markéty a rozpor s koncepcí Zdravého města. Revitalizace lázní je v současné době na mrtvém bodě. „Co se týká Zdravého města, je to v souladu, projekt Zdravé město je o přístupu radnice k obyvatelům a komunikaci s nimi a my se komunikaci nebráníme,“ vysvětlil Robert Zeman.

Rušit zvěř podle slov jednatele Městských lesů Františka Štěrby střelci nebudou. „Zvěř si na zvuky zvykne snadno. Obůrku, která tam vzniká, jsme plánovali v souladu s přemístěním střelnice,“ potvrdil slova místostarosty.

Starosta Martin Malý na závěr uvedl, že přemístění střelnice nebude okamžitě. „Bude následovat veřejné projednání územního plánu a poslední slovo budou mít nejspíš až budoucí zastupitelé někdy na podzim,“ uzavřel.

Autor: Jana Vandlíčková

Místo události:
10.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Práce na budově základní školy pokračují.

Střecha na škole už je hotová

Ilustrační foto

Vyinkasoval peníze od zákazníku, šéfovi je ale nepředal

Sami obyvatelé si řeknou, jak provozovat hřiště

Vimperk - Za zřejmě nejlepší sportoviště ve městě považuje Pavel Dvořák, starosta Vimperka, nově budované hřiště na Lipce.

U sčítání hlasů je důležitá pečlivost, říká Jiří Ludačka

Prachatice - Než se ve dvě hodiny otevřou volební místnosti pro sněmovní volby, musejí volební komise už mít prostor kompletně nachystaný.

Kam na Prachaticku za kulturou a poznáním?

Prachaticko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.

Policisté pátrali cvičně po ztraceném houbaři pomocí nové technologie

Boletice - Sto třicet policistů z pořádkové jednotky, včetně psovodů, strávili čtvrteční noc v boletických lesích. Trénovali pátrání po ztracených houbařích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení