Pro křest své knihy si Stanislav Schneedorf vybral kouzelné prostředí zámku v Dubu, které mu pro slavnostní chvíli poskytli jeho majitelé Jana – Marie a Jaroslav di Battaglia. Oba pak autora knihy a všechny hosty na své zahradě přivítali.
Se Stanislavem Schneedorfem se znají dlouhá léta a obdivují jeho vytrvalost při opravách křížků v zapomenutých zákoutích Šumavy. Stanislav Schneedorf křest knihy naplánoval na předvečer svých narozenin, a tak hned v úvodní řeči neskrýval radost z hostů, kteří přišli přát nejen, aby se jeho kniha skvěle četla, ale také z hostů, kteří mu zároveň přáli k životnímu jubileu – 85. narozeninám. „Můj věk má nad křížky ještě náskok. Nebude to trvat dlouho a ty počty doženu,“ slíbil svým přátelům Stanislav Schneedorf.
Knihou o šumavských křížcích Stanislav Schneedorf vstoupil mezi regionální spisovatele. „Příběhy šestapadesáti křížků ale moje snažení o jejich záchranu nekončí. Další už přibyly a ještě přibudou. Pro mne je to vždy velký zážitek s pomocí kamaráda pana Pepy, úpravy okolí a rozhlédnutí do krajiny s dovětkem: Poutníče zastav se,“ popsal.
Knihu Příběhy šumavských křížků, která o křížích a křížcích ze zaniklých osad na česko – bavorském pomezí Šumavy vypravuje vše, pokřtil otec Karel. Krátká modlitba s úctou k místu i dílu zase vystihla práci lidských rukou, kříže vracejí zpět na zem.
Zahradní slavnost zpestřily tanečnice, když nejprve přišlo na řadu malé asijské rozjímání a uklidnění duše ukázkou tanců z velkých Asijských vrchů či zahrad a následoval Motýlí tanec s ladným pohybem křídel.
Ladislav Beran