ČSSD už svou kandidátku zveřejnila. Jejím lídrem je současný jihočeský hejtman Jiří Zimola. Prachaticko zastupuje na sedmém místě netolický lesník František Sklář a na místě 18. je Petr Bednarčík z Vimperka.  „Kandidátka je hodně podobná té minulé," zhodnotil místopředseda OV ČSSD František Sklář s tím, že strana nejprve zvolí lídra a následně podle velikosti jednotlivých okresů a kvality kandidátů hlasováním určí jejich pořadí.

Dnes vpodvečer padne rozhodnutí také na regionálním sněmu ODS. Prachatické oblastní sdružení nominovalo své kandidáty minulý týden a zároveň podle slov předsedy Oblastního sdružení ODS Prachatice a místopředsedy Regionálního sdružení ODS Jihočeského kraje Jana Bauera hlasováním odsouhlasilo jejich pořadí. O místo v jihočeské kandidátce tak dnes budou bojovat Jan Bauer z Prachatic, Ladislav Přívozník z Prachatic, Jiří Mánek ze Záhoříčka u Čkyně a Michaela Neumannová z Volar. „Oblastní sněm schvaluje jak jména, tak i pořadí kandidátů za Prachaticko. Při nominaci rozhoduje především kvalita  lidí," vysvětlil Jan Bauer s tím, že prachatická ODS zároveň jeho osobu navrhuje jako lídra za jih Čech.

Strana KDU-ČSL navrhla za Prachaticko dva kandidáty.  Podle slov předsedy strany Jana Šrámka je již jisté, že na   na sedmém místě bude prachatická radní Růžena Štemberková a na místě čtrnáctém strunkovický starosta Karel Matějka. „Další diskuzi nad kandidátkou máme dnes," upřesnil Jan Šrámek.

Okresní výbor KSČM podle slov předsedy Ladislava Velicha poslal do voleb do poslanecké sněmovny dva kandidáty. Na pátém místě je Vilém Klapsia a na čtrnáctém pak Vladimír Klouda z Prachatic. „S jihočeskou kandidátkou příliš spokojen nejsem, neboť na prvních dvou místech jsou českobudějovičtí kandidáti. Rozhodnutí ovšem respektuji," řekl Ladislav Velich s tím, že ani nečekal, že by Prachaticko mohlo nominovat více kandidátů.

Zástupci prachatické organizace TOP 09 do říjnových voleb poslali podle slov předsedy organizace Jana Slámy starostu z Husince Ludvíka Friedbergera a Martina Pixu ze Lhenic. TOP09 ale bude mít kandidátku spojenou se sdružením STAN, a ty budou reprezentovat také starosta Vimperka Bohumil Petrášek a starosta Kvildy Václav Vostradovský. „Přesné pořadí kandidátů zveřejníme zítra," uvedl včera odpoledne Jan Sláma.