Hřiště v parku Mládí ano, či ne? Dnes v podvečer by o něm měli rozhodnout zastupitelé, i když oficiálně budou mluvit o přijetí dotace pro plochu pro bruslení a hokejbal.


Hřiště u DDM je majetkem Národního institutu dětí a mládeže. Ještě dva roky ho má pak vypůjčen DDM. „Institut ale do majetku investovat nechce," potvrdil ředitel DDM Jiří Machart s tím, že ledovat hřiště nelze. „Hřiště by se podle statika poškodilo natolik, že bychom ho nesměli používat vůbec. Je určeno pouze na letní sporty," řekl ředitel DDM. Převod na Jihočeský kraj je tak minimálně dva roky v nedohlednu. „Kluziště chtějí děti, studenti i dospělí obyvatelé města, hřiště zase sportovní oddíly," konstatovala pro Deník zastupitelka Hana Mrázová (TOP 09). Ta podle svých slov zvedne ruku pro přijetí dotace.


Stejně se zachová i bývalý starosta a současný zastupitel za ODS Jan Bauer. „Projekt dlouhodobě podporuji. Pokud hřiště současné vedení města nechce, chtěl bych slyšet proč," řekl. Hokejbalisté jsou z možnosti mít hřiště nadšení. „Není to jen pro nás, ale pro rozvoj dalšího sportu ve městě," řekl Jiří Leffler z hokejbalového týmu.


Vedení města zatím shodu nenašlo. Starosta Martin Malý hřiště rozhodně podpoří. Jeho zástupce Robert Zeman ruku pro dotaci nezvedne. Radní Kamil Štěpán není rozhodnutý, Hana Mrázová ví, že hřiště podpoří. Andrea Tajanovská se rozhoduje: „Jsem spíše pro podporu." Alexandr Zikmund řekl, že s ohledem na své předchozí hlasování, se kloní spíše k variantě přijetí dotace. Názor Růženy Štemberkové se redakci zjistit nepodařilo.