„Počasí nám přálo, takže z původních pětasedmdesáti pracovních dní, které začaly 10. října, se podařilo skončit o zhruba dvacet dní dříve," poznamenal technik správy a údržby majetku komunálních služeb a dopravy prachatické radnice Jiří Pancer. Podle jeho slov byla lhůta v této délce především s ohledem na možné komplikace ze strany nepřízně počasí.


Navíc, mimo samotné Jánské ulice, pak město nechalo spravit i povrch v křížení této ulice s ulicí Zlatá stezka, kde by vznikl betonový klín. „Navazuje tak dláždění z Jánské na dláždění ve směru do centra," potvrdil Jiří Pancer se slovy, že vícepráce stály asi pětatřicet tisíc korun.
V Jánské ulici nechalo město odvodnit střešní svody, aby voda nestékala na chodník, neumrzala na něm a nenarušovala jej. Navíc jsou tu nové izolace u domů, chodník je z kamenné mozaiky a jsou přeložené obrubníky.


„Jsem ráda, že už je komunikace v Jánské ulici průjezdná, přestane být tak velký provoz kolem našeho domu, Štodvína. Mám malé děti, takže jsem ráda, že tu bude jezdit méně aut. Po novém chodníku jsme ještě nešli, ale upřímně, z kostek úplně nadšená nejsem. Nosím podpatky a ty na nich hrozně trpí. I s kočárem je to hrozné drncání, když se po nich má jet," říká Eva Podlahová z Prachatic a zároveň chválí, že práce skončily ještě před termínem.