Pacientů na radiodiagnostickém oddělení podle jeho primáře Romana Čerkla přibývá. „Proto jsme se rozhodli skiaskopicko-skiagrafické pracoviště rozšířit o další přístroj, máme tak další samostatný rentgen,“ řekl s tím, že oddělení nyní může snímkovat snímky plic našich pacientů na obou pracovištích rentgenu a nemusíme využívat skiaskopickou stěnu, která je určena pro jiné výkony.

Roman Čerkl si nejmodernější přístroj pochvaluje. „Má pevný digitální detektor s vysokým rozlišením a snímky z něj jsou super kvalitní. Bezdrátově komunikuje s konzolí,“ pochvaluje si. Detektor je možné vyjmout a lékaři tak mohou snímkovat i pacienty na lůžku. Součástí je zařízení, s nímž je možné snímkovat pacienty v různých polohách.

„Hlavní je ale to, že můžeme využít obě snímkovny, a tím zvýšit počet pacientů, kteří naším oddělením musejí projít,“ ujistil. Navíc mít dva přístroje znamená, že už se nemůže stát, aby rentgenové pracoviště nebylo v provozu kvůli poruše, navíc se zlepší kvalita snímků.

Přístroj je v provozu, otestován, ale zatím je ve zkušebním provozu a radiologové provádějí jeho definitivní nastavení nebo tisk snímků. „Vychytáváme prostě drobnosti v přenastavení,“ zhodnotil s úsměvem primář radiodiagnostického oddělení nemocnice.