Zdůraznil, že je nutné udělat projektovou dokumentaci. Teprve potom budou zastupitelé rozhodovat o financování. Na konci všech úprav by se mohly náklady vyšplhat na přibližně šedesát milionů korun. Každopádně v jako první přijde na řadu výměna celé technologie. „To lze provést tak, že se rovnou připraví na další rozvoj a bude možné pak nově vybudované areály k ní připojovat,“ vysvětlil zpracovatel studie Radek Steinhaizl s tím, že změnou je možné z více než třímilionové roční ztráty udělat až čtyřmilionový zisk. Devatenáct přítomných zastupitelů svedlo ruku pro.

V diskuzi ale chtěli znát odpověď, kde na takové investice město vezme peníze. „Jde sice o velké peníze, ale podle mého názoru to má smysl. Jenže nesmíme zapomínat na další věci, jako rekonstrukci Malého náměstí či Letní kino. Na všechno nebude. Osobně se mi ale tento návrh líbí,“ zhodnotil Jan Bauer (ODS).

Robert Zeman (Pro Prachatice) chtěl ovšem znát více ekonomických ukazatelů i přesto, že studie jich podle většiny zastupitelů obsahuje dostatečné množství. Peníze na projekt zatím ale řešit nemuseli. Projektovou dokumentaci zaplatí ze svých peněz Sportovní zařízení Prachatice. Během příštího léta by mohlo dojít na opravu bazénové technologie se stavební přípravou na další části projektu. Ty podle Radka Steinhaizla bude možné dělat v době běžného provozu. Tím odpověděl na otázku Miroslava Lorence (ANO), který chtěl vědět, jak dlouho se počítá s odstávkou bazénu.

Podle Radovany Kutlákové, ředitelky Sportovního zařízení, je právě moderní areál to, co ve městě výrazně chybí. „Bude pro všechny generace,“ doplnila.

K projektování a financování si zastupitelé možná ještě letos řeknou své. Stejně tak budou rozhodovat i o tom, v jakém sledu se bude bazén měnit. Dobrou zprávou pro Prachatické je to, že vstupné by nemělo být vyšší než ve Waldkirchenu.