Nové vodovodní a kanalizační přípojky a s nimi také chodník a veřejné osvětlení budou mít ještě v letošním roce obyvatelé ulice Krumlovská v Prachaticích. Prachatickému deníku to potvrdil starosta Martin Malý. Původní plán, že letos by město vyměnilo přípojky a příští rok by došlo na kanalizaci a opravu vozovky, se o něco posunul vpřed.

Náklady:Výměna přípojek k jednotlivým domů a rekonstrukce chodníků vyjde na 2,2 milionu korun.
Celkově plánuje město do rekonstrukce investovat 5 milionů a Jihočeský kraj 4,5 milionu Kč. VŘ ale cenu ještě sníží.


Došlo totiž k dohodě mezi městem Prachatice a Jihočeským krajem, a tak kraj jako vlastník komunikace a město jako vlastník pozemků a sítí se společně pustí do práce hned. Nový bude také povrch silnice od kruhového objezdu na křižovatce u supermarketů. To, že kanalizace v Krumlovské ulici není zrovna v nejlepším stavu řekl už při stavbě nového supermarketu šéf prachatického střediska ČEVAKu František Tomčány. Rekonstrukci asfaltu na výpadovce na Český Krumlov zase navrhoval Martin Grožaj z prachatické Správy a údržby silnic jako jednu z akcí v přednostním zájmu.


Firmu, která se ihned pustí do vyměňování kanalizačních a vodovodních přípojek k jednotlivým domů, už prachatičtí radní vybrali. Zakázku za 2,2 milionu korun získala prachatická společnost Huko.


Výběrové řízení na firmu, která následně vymění kanalizaci pod povrchem samotné vozovky a po dokončení prací zase položí nový asfalt, skončilo v minulém týdnu. „Zatím není možné ale zveřejnit jméno vítěze. Radní budou rozhodnutí komise schvalovat teprve na začátku srpna," vysvětlil prachatický starosta. Práce na celkové rekonstrukci vodohospodářského majetku a silnice by na sebe měly plynule navázat. „Plánujeme, že začít by se mohlo někdy začátkem září," odhaduje prachatický starosta s tím, že hotovo by mohlo být při optimistické variantě někdy v listopadu.