Vimperští si od pátku mohou vyzkoušet zbrusu nové street workoutové hřiště, které nechalo v letním sportovním areálu vybudovat město nákladem necelých tři sta tisíc korun.


Iniciativa vyšla tentokrát od samotných obyvatel města, konkrétně skupinky mladých kolem Jiřího Pána a Erika Ernesta, kteří se s požadavkem na workoutové hřiště obrátili na město zhruba před rokem a půl. A úspěšně. „Jsme moc rádi, že je další kousek sportovního areálu kvalitnější. Věřím, že si tohle hřiště brzy najde hodně příznivců různých věkových kategorií," pochválila starostka Vimperku Jaroslava Martanová.


S myšlenkou nabídnout mládeži zábavu, která se stále více dostává do povědomí hlavně ve větších městech a světových metropolích i díky sociálním sítím, přišla před časem také radnice ve Volarech. Tamní vedení města chce vybudovat pro změnu parkourové hřiště. Projekt je hotový až ke stavebnímu povolení a podle slov starostky Martiny Pospíšilové teď chybí jediné, peníze. „Bohužel jsme neuspěli s žádostí o dotaci, nejsme ani Praha, ani Brno, ani Ostrava. Ale i tak chceme hřiště ještě letos postavit z vlastních peněz," zdůraznila starostka.


A Prachatičtí? Jak uvedla Radovana Kutláková, ředitelka Sportovního zařízení města Prachatice, i zde jsou na podobné hřiště plány hotové. „Zatím nám chybí peníze. Prioritou jsou pro nás teď opravy v krytém bazénu," vysvětlila.

Více v pondělním tištěném vydání Prachatického deníku.