„Chceme zachovat základní obory a doufáme, že se nám to podaří,” konstatoval ředitel Nemocnice Prachatice Michal Čarvaš s tím, že jednání o počtu akutních lůžek v nemocnici jsou v plném proudu a jasněji snad bude do konce roku. „Podporu kraje máte,” ujistil ho při otevírání posledního ze zrekonstruovaných oddělení, léčebny dlouhodobě nemocných, hejtman Jiří Zimola.


Nemocnice v Prachaticích má po snížení 166 akutních lůžek a 25 lůžek následné péče a zaměstnává na 340 lidí. „Ročně provedeme více než 2300 operačních výkonů,” upřesnil Michal Čarvaš. Ročně je v nemocnici hospitalizováno zhruba šest a půl tisíce pacientů. „Ti u nás průměrně zůstávají asi pět a půl dne,” doplnil ředitel.


Rekonstrukce pavilonu chirurgie vyšla na více než šestadvacet milionů korun. „Peníze jsou z našich zdrojů za vydatné pomoci Jihočeského kraje,” uvedl Čarvaš. Posledním oddělením, které bylo dokončeno teprve minulý týden, byla léčebna dlouhodobě nemocných. Právě tu si mohli lidé včera prohlédnout, neboť pacienti se budou do nového stěhovat v nejbližších dnech. Obě chirurgická oddělení jsou už v novém moderním provedení a podle slov primáře Vladimíra Tišlera plně vyhovují jak potřebám pacientů, tak personálu.

Nemocnice Prachatice:
Třetí patro chirurgického pavilonu otevřela Nemocnice Prachatice včera odpoledne. Do něj se nastěhuje léčebna dlouhodobě nemocných. První patro chirurgického oddělení bylo dokončeno v polovině září. V druhé části chirurgie stavební práce skončily v polovině října. Celkové náklady byly 26 milionů korun. Dalších cca 28 milionů stálo zateplení centrální budovy a výměna oken.