V minulém týdnu prachatičtí zastupitelé odsouhlasili navýšit již loni v rozpočtu schválené dva miliony o další bezmála čtyři miliony korun. „Singltreky chceme, ale postavit je musíme za vlastní peníze, dotace na takové projekty nejsou,“ zmínil už tehdy prachatický starosta Martin Malý. Terénní tratě v lesích nad městem tak budou letos delší o více než šest a půl kilometru, na jeden zátah tak bikeři projedou úsek dlouhý přesně 7,95 kilometru, což je v terénu nad městem dost velká „porce“. První kousek trati v délce bezmála jeden a půl kilometru s výchozím místem u kaple sv. Marie Pany Loretánské (Hüblerovy kaple) směrem k tankovce a vodojemu, město Prachatice nechalo postavit loni.

Prachatický singltrek.Prachatický singltrek.Zdroj: Město Prachatice

„Firmu, která nové úseky připraví, máme vybranou,“ zhodnotil šéf odboru investic Jaromír Markytán s tím, že náklady na stavbu tratí vycházejí z již ukončeného výběrového řízení. Původně plánovaná trať Křížek vyjde na 2,4 milionu a přidaná trať Dubový vrch na 3,2 milionu korun. První cyklisté okusí nový terén už v polovině července.

Nové trasy označené jako Křížek (2,51 km) a Dubový vrch (4,03 km) dostanou cyklisty od Hüblerovy kaple až k Prachatickému menhiru a zpět. Trasu Křížek a již hotovou trasu Kaplička (1,41 km) spojuje lesní cesta.

Restaurace Vodník ve Vimperku.
Nájemníka Vodníku u Vimperka vyberou až noví zastupitelé města