Jednou z nich bylo i setkání 26. dubna v Komunitním centru na Zlaté stezce v Prachaticích se zpěvákem Radkem Žaludem.

Ivana Stránská je předsedkyní SONS v Prachaticích a ve Vimperku, píše projekty, svolává členy, organizuje a připravuje akce. Při posledním setkání šlo o hudební odpoledne spojené s tancem. O hudbu a zpěv se postaral nevidomý Radek Žalud, který se narodil v Českých Budějovicích. Dvě desítky účastníků sekání byli velmi spokojeni a naplánovali si další akce, přednášky, cvičení, turistiku, vaření, výstavu.

Radek Žalud již v pěti letech se začal učit na harmoniku. Od druhé třídy pak navštěvoval základní uměleckou školu, kde se mu dostalo profesionálního vedení a o chvíli později se tu začal věnovat i zpěvu. Na konzervatoři Jana Deyla v Praze studoval hru na akordeon a potkal tam i trubku, pozoun, tubu a kytaru. Na konzervatoři studoval i zpěv a účastnil se několika pěveckých soutěží.

Vystupoval také s Danem Landou, Anetou Langerovou, Bárou Basikovou, Evou Urbanovou či Peterem Dvorským a dalšími zpěváky a kapelami. Dnes hraje v dechové kapele Ladislava Kubeše & Veselka. Necítí se být handicapován. Má rád lidi, žije krásný životem.