Více než polovina objektu tak ještě donedávna patřila Netolickým. Ti se ale rozhodli tu část, kterou jim stát převedl, prodat.

„Vzhledem ke špatnému stavu objektu jsme se rozhodli k prodeji,“ uvedl netolický starosta Oldřich Petrášek se slovy, že kdyby památku neprodali, muselo by do ní město investovat, což ale není reálné, jelikož se jedná o vysoké položky. „Investice bychom nezvládli,“ zmínil se Petrášek.

Dle jeho slov se v předchozích dnech uskutečnilo výběrové řízení, přičemž podmínkou pro zájemce bylo předložit patřičný podnikatelský záměr. Kupce Netoličtí našli.

„Petrův Dvůr prodáváme za jeden milion korun a v budoucnu by měl zmíněný objekt sloužit jako objekt cestovního ruchu. Měl by tedy fungovat například jako ubytování pro turisty či jako společenské, kulturní a zábavné centrum,“ upřesnil starosta Netolic Petrášek s tím, že milion získaný z prodeje bude využit na podíly k získaným dotacím, a to například na opravy komunikací či chodníků.

Podle něj bude stávající objekt samozřejmě vyžadovat také možná i několikaletou práci a několikamilionové investování.

„Jak už jsem řekl, je to práce opravdu na spoustu let a úkolem nového majitele také bude především shánění dotací a finančních prostředků z různých zdrojů. Samozřejmě ale budeme ochotni spolupracovat například jako partneři projektu,“ doplnil starosta Oldřich Petrášek.

„Nevím, jestli je dobře, že město prodává Petrův Dvůr. Bylo by dobré, kdyby byla tato kulturní památka zachována. Na druhou stranu si ale nejsem jista, že by město do objektu dostatečně investovalo, takže pokud nový majitel objektu něco podnikne, aby to mělo význam nejen pro něj, ale i pro obyvatele Netolic, tak to bude jen dobře a potom s prodejem souhlasím,“ myslí si o prodeji Petrova Dvoru obyvatelka Netolic.