Až dvě stovky kompostérů by se mohly objevit v Netolicích v příštím roce. Město totiž dostalo možnost, aby zaslalo svůj požadavek do projektu, z něhož by kompostéry získalo.


„Ze zkušeností, které už s kompostéry ve městě máme, víme, že je to reálné číslo, máme tu poměrně hustou zástavbu rodinných domů. Kompostéry by dostali k dispozici ti obyvatelé, kteří by se o ně přihlásili. Výzvu budeme zveřejňovat zřejmě v příštím roce, stejně jako podmínky, za nichž bude možné se o kompostér přihlásit," uvedl Jindřich Bukovský, vedoucí odboru hospodářského a životního prostředí netolického městského úřadu.


Zatím ale není jasné, zda a kolik kompostérů město získá. „To, jak vyhodnocení žádostí dopadne, samozřejmě zatím nevíme," poznamenal Jindřich Bukovský.


Podle starosty Oldřicha Petráška by město mělo kompostéry v majetku pět let, následně by je mohlo odprodat těm, kteří je využívají.
„S podobným projektem už máme zkušenosti. V minulosti jsme měli k dispozici sto dvacet kompostérů, byl o ně zájem," doplnil Jindřich Bukovský.