Prudká bouřka s deštěm, která se dnes odpoledne prohnala přes Netolicko, má následky. "Vylil se nám jeden rybník, u něhož jsme to vůbec nečekali. Voda z polí pak ohrožuje výrobní halu a v Olšovicích pak další dva domy. Začali jsme pytlovat a preventivně zapytlujeme i zámek Kratochvíle a další místa, která bývají vodou ohrožená," informoval velitel netolických dobrovolných hasičů Jan Marek.

Podle starosty Netolic Oldřicha Petráška je zatím voda v potoce v normě. "Je to voda z polí, která ji nedokázala vsáknout. Teď tu ale svítí sluníčko. Jen hasiči mají plné ruce práce, aby se o vše postarali," poznamenal starosta.

"Sotva jsme doklidili, tak už tu máme vodu znovu," říká Jan Šmíd z Netolic. Tomu se voda dostala k domu v uplynulém týdnu, dnes už jí měl opět za plotem. "Je to hrozné nekonečný, a to ještě nevím, co teprve přijde," řekl.

Ve Strunkovicích nad Blanicí sice také pršelo, ale podle starosty to nebylo nic prudkého ani vydatného. "Zapršelo, ale nic to neudělalo. Máme zapytlováno tam, kde by mohly přívalové deště zlobit, připravujeme se," dodal Karel Matějka.