V závěru otázky vyjadřuje obavu, že si někdo z demontovaného starého chodníku mohl udělat výnosný obchod. Vedení města už tento problém opomíjet nemůže, protože se podobných dotazů místních obyvatelů v poslední době objevuje čím dál víc.
Podle slov správce majetku města Netolice Jindřicha Vaníčka se obyvatelé nemusejí obávat, že by na tom někdo vydělal. „Kamenné obrubníky, které jsou jako jediné z demontovaného chodníku použitelné, jsou uskladněny v místní kotelně. Stará dlažba byla ale v tak špatném stavu, že bychom ji využít nemohli. Kompletně se tedy odvezla na skládku,“ uklidňoval Netolické Vaníček.
Pro zbylý kamenný obrubník se podle něho využití najde zcela jistě. „Můžeme ho v budoucnu použít například na další opravy chodníků, které budou dříve, či později rekonstrukci potřebovat. A že jich v Netolicích není málo. Tak je tomu třeba ve Václavské ulici, kde se s rekonstrukcí také do budoucna počítá. Ještě jsme ale nic na radě neprojednávali, a tak to nechci tvrdit s určitostí,“ upřesnil Jindřich Vaníček a závěrem dodal, že uschovaného kamenného materiálu je přibližně sedmdesát metrů